Brūkošās Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles glābšanai apstiprināts gandrīz pusmiljonu vērts projekts. Aptuveni pusi izmaksu segs ERAF, bet otra puse jāsavāc no privātiem ziedojumiem.
Šā gada sākumā Kultūras ministrija pieņēmusi lēmumu ar nosacījumiem apstiprināt projektu «Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāles ēkas konstruktīvās noturības saglabāšana un sociālekonomiskā potenciāla paaugstināšana», kas paredz baznīcas pamatu stiprināšanu, jumta renovāciju un vides pieejamības risinājumu ieviešanu. Februāra sākumā baznīcas atjaunošanas fonds iesniedzis projekta pieteikuma precizējumus. Mēneša laikā tiks pieņemts lēmums par projekta tālāku virzību. Ja KM projektu apstiprinās, Liepājas Svētās Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fonda prioritāte 2012.gadā būs līdzekļu piesaiste līdzfinansējuma nodrošināšanai un projekta uzsākšanai, informē fonda vadītāja Ilze Vitāle.
Plānotās projekta izmaksas ir 432,88 tūkst. Ls, no kuriem 49,99% sedz Eiropas Reģionālās attīstības fonds un 50,01% veido privātais finansējums. Šobrīd savāktā privātā finansējuma apmērs ir 55 tūkstoši latu. Katedrāles primāro glābšanas darbu veikšanai projekta ietvaros vēl nepieciešams savākt vairāk nekā 160 tūkstošus latu. Fonds cer, ka ziedotājus piesaistīt palīdzēs sabiedriskā labuma organizācijas statuss, kas ziedotājiem dod tiesības saņemt nodokļu atlaides.
Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāle ir kultūrvēsturiska celtne un luterāņu baznīca Liepājā, kas uzskatāma par greznāko un monumentālāko celtni Liepājā. Dievnama iekšējā un ārējā arhitektūra veidota vēlīnā baroka stilā ar klasicisma iezīmēm. Katedrāles interjeru raksturo rokoko stilam raksturīgā greznība un piesātinātība. Katedrāles iekšpusē vērojama 13 metrus augsts altāris, biktssols, kancele, otrā stāvā atrodas Kurzemes hercogu loža. Šie rokoko stilā veidotie objekti ievērojami ar saviem kokgriezumiem un apzeltījumiem. Sv. Trīsvienības katedrāle ir īpaši ievērojama ar tās ērģelēm – lielākajām mehāniskajām, nepārbūvētajām ērģelēm pasaulē. Tās būvētas 1758. gadā, un 2008.gadā izvirzītas iekļaušanai UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.