Lielbritānijas finanšu gigants HSBC Holdings PLC. veicis darījumus ar kompānijām, kas tiek saistītas ar terorismu, un ļāvis saviem klientiem nodarboties ar naudas atmazgāšanu, kā arī pārkāpis ASV sankcijas pret Irānu, secināts ASV Senāta izmeklēšanas ziņojumā.
Banku izmantojuši Meksikas narkotiku karteļi, kā arī caur to ceļojuši aizdomīgi finanšu līdzekļi no Sīrijas, Kaimanu Salām un Saūda Arābijas, atsaucoties uz ASV Senāta izmeklēšanas ziņojumu, vēsta BBC.
ASV Senāta ziņojumā sniegts kopsavilkums gadu ilgai izmeklēšanai, kuras laikā izpētīti 1,4 miljoni dokumentu un veiktas 75 intervijas ar HSBC vadītājiem un banku regulatoru pārstāvjiem. Ziņojumā arī secināts, ka ASV banku regulators nav spējis pienācīgi pārraudzīt HSBC.
Regulatora un HSBC iekšējās kontroles trūkumi noveduši pie nespējas pienācīgi uzraudzīt transakcijas kopumā 15 miljardu ASV dolāru apmērā, kas notikušas no 2006. gada līdz 2009. gadam.
Laika posmā no 2007. līdz 2008. gadam HSBC no savas Meksikas struktūrvienības pārskaitījusi septiņus miljardus ASV dolāru uz ASV struktūrvienību, neskatoties uz abu valstu tiesībsargājošo iestāžu brīdinājumiem, ka šāds naudas apjoms, visticamāk, ir saistīts ar ienākumiem no narkotiku tirdzniecības.
ASV Senāts arī pētījis HSBC sadarbību ar Saūda Arābijas banku Al Rajhi Bank, kas tiek turēta aizdomās par terorisma finansēšanu.
Tikmēr HSBC pavēstījusi, ka uzņemas atbildību un sniegs Senātam skaidrojumus par paveiktajiem darbiem, kas izdarīti, lai uzlabotu atbildību un riska pārvaldību.
Jau vēstīts, ka skandāls satricinājis citu britu banku – Barclays, kura bija spiesta samaksāt 290 miljonu mārciņu soda naudu par krāpšanos ar Libor un Euribor likmēm.
Kļuvis zināms, ka Barclays augstākā līmeņa vadītāji brīdinājuši darbiniekus, ka skandāls par Libor procentu likmju manipulācijām aptver arī citas bankas.
Bankas iekšējā sarakstē pausts - drīzumā varētu izrādīties, ka citas bankas ir daudz vainīgākas skandālā nekā Barclays. Ziņojumā darbiniekiem bankas vadība norāda, ka tiklīdz kā tiks publiskots citu banku izmeklēšanā atklātais Barclays situācija kļūšot perspektīvāka.
Tāpat iepriekš vēstīts, ka Francijas un Vācijas varasiestādes veikušas kratīšanas Šveices banku Credit Suisse un UBS klientu mājās un filiālēs. Pārbaudes veiktas saistībā ar izvairīšanos no nodokļu maksāšanas.