Kurzemes Biznesa inkubatorā dzimušās idejas lielākoties pārtapušas mazā biznesa uzņēmumos.
Inkubators (KBI) Liepājā veiksmīgi pildījis starta laukuma lomu mazo un vidējo uzņēmumu veidotājiem, rosinājis pievērsties uzņēmējdarbībai jaunus cilvēkus, dažādojis uzņēmējdarbību pilsētā un atbalstījis videi draudzīgu tehnoloģiju attīstību. Pietrūkusi līdz šim ir lielāku ražotāju «inkubēšana» un mazāk, nekā cerēts, radītas pilnas slodzes darbavietas.
Kurzemes Biznesa inkubators savu attīstības tendenci ir noturējis, uzskata KBI valdes priekšsēdētājs Salvis Roga. Uzņēmumu skaits ir liels, tostarp ir gan pirmsinkubatora idejas, kuras tikai vēl plāno komercializēties, ir iesācēji, ir arī uzņēmumi, kuri pametuši inkubatoru, jo spēj tālāk augt patstāvīgi. Nozīmīgs ir jaunradīto darbavietu skaits, lai arī liela daļa ir nepilnas slodzes darbs. Daļēji to nosaka fakts, ka biznesa idejām nepieciešams laiks, līdz tā attīstās tik tālu, ka var atļauties maksāt darbiniekiem algu, ar kuru var izdzīvot. Nepilno slodžu dēļ gan inkubatoram tiek samazināts publiskais finansējums. Tomēr dzīvība te pulsē, turklāt aktīvāk nekā ārpus inkubatora, atzīst arī KBI uzņēmēji. Šogad KBI statusu ieguvuši jau četri jauni uzņēmumi.
KBI Liepājas filiālē ir savi veiksmes stāsti – starptautisku atzinību izpelnījušās SIA Wooly World rotaļlietas, aktīvi ražo un nemitīgi paplašina noietu mājas konservu ražotāja SIA Durbes veltes. Ar zinātniekiem sadarbojas SIA Bogema Lingerie, kas ražo veļu no biotekstila.
Savu vietu atraduši arī uzņēmumi, kuri atstājuši inkubatoru, jo atbalsts pieejams tikai pirmos trīs gadus. Tādi ir SIA MMD-Rāmju sistēmas un SIA Art Soapworks. Noietu mazumtirdzniecības veikalu tīklā tikko panākusi arī suņu ekskrementu kastīšu idejas virzītāja SIA ADD, kas produktu pagaidām ražo Horvātijā.