Lielajiem ražotājiem elektroenerģijas tarifu sadārdzina ne tik daudz atjaunojamie energoresursi (AER), cik koģenerācija no dabasgāzes, apgalvo Latvijas biogāzes asociācijas valdes priekšsēdētājs Andis Kārkliņš.
«Jau tā saspringtajā enerģētiskajā situācijā, kad acīmredzami un apzināti tiek noniecināti atjaunojamie energoresursi un neatzīta to loma tautsaimniecības attīstībā, Jūs savā laikrakstā, līdzīgi kā daudzi citi, tai skaitā, diemžēl, arī LR Ekonomikas ministrija, runājat puspatiesībās un publicējat nepareizi tulkotus faktus, kas sabiedrībā rada kļūdainu priekšstatu par reālo situāciju.»
Tā savu nostāju pauž A. Kārkliņš, komentējot DB 15.janvāra rakstu Metalurģija cenšas pārcirst tirgus žņaugus. A. Kārkliņš apstrīd rakstā minētos KPMG pētījuma datus par OIK daļu elektroenerģijas tarifā.
«Apzināti vai neapzināti, bet visos iespējamos medijos un arī pašā EM regulāri jauc kopā vienā katlā atjaunojamos energoresursus ar tai piemērojamo OIK un fosilo enerģiju ar tai piemērojamo OIK. Tās ir divas pilnīgi dažādas lietas un ir jāmāk atšķirt, kad ir runa par OIK no atjaunojamās enerģijas, kad - par OIK no fosilās enerģijas koģenerācijas un kad šīs lietas ir summētas,» skaidro A. Kārkliņš.
Uzņēmumi savos rēķinos, apgalvo A. Kārkliņš, redz atjaunojamo energoresursu OIK un koģenerācijas OIK atsevišķi, un, ja viņi vēlas saprast, ka ar koģenerāciju ir domāta dabasgāzes koģenerācija, tad arī redz, ka OIK no AER veido 2,3%, bet OIK no dabasgāzes koģenerācijas veido 7,5% no visas rēķina summas. Kopā tas arī veido rakstā minētos 9,7%. «Visvairāk jau šo rēķinu noslogo sadales pakalpojumi, pašas elektroenerģijas cena un PVN. Protams, ka nedaudz šie skaitļi un to attiecības var pamainīties atkarībā no elektroenerģijas piegādātāja (mums taču ir brīvais tirgus) un piemērotās tarifu (vai laika) zonas, bet tās kopumā būs procentu daļas,» aplēsis biogāzes asociācijas vadītājs.
DB rakstīja, ka a/s Liepājas metalurgs norāda uz to, ka zaudē konkurencs cīņā ar citiem ražotājiem Eiropā, jo tiem tiek sniegts valsts atbalsts, lai mazinātu kāpjošo energoresursu cenas ietekmi uz konkurētspēju. OIK maksa a/s Liepājas metalurgs pērn bija seši miljoni latu, bet 2014.gadā tie, atbilstoši Latvenergo prognozei, būs jau 12 milj. Ls.