Bijušā un aizsaulē aizgājušā Ziemeļkorejas līdera Kima Čenira (Kim Joung-il) personīgais pavārs Kendži Fudžimoto (Kenji Fujimoto), strādājot diktatora pilīs, pieredzējis visai daudz dīvainu lietu. Par tām viņš tagad stāstījis intervijā Pulicera balvas ieguvējam, žurnālistam Ādamam Džonsonam (Adam Johnson).
Bijušā Ziemeļkorejas diktatora personīgais suši pavārs ir no Japānas, un diktatora pilī viņš strādāja laikā no 1988. līdz 2001. gadam, bet pēc tam, aizbildinoties ar ēdiena iegādi, viņš devās atpakaļ uz Japānu, no kuras tā arī neatgriezās.
Saskaņā ar Wikileaks pausto K. Fudžimoto vēlāk strādāja Japānas spiegu aģentūras labā, Japānas televīzijā viņš uzstājās kā «Kima Čenira eksperts», tāpat bijušais pavārs ir izdevis grāmatu «Es biju Kima Čenira pavārs» (I was Kim Jong Il's Cook). Pēc tās nākšanas klajā drošības apsvērumu nolūkos K. Fudžimoto ikdienā valkāja bruņuvesti.
Astoņas dīvainākās lietas, ar kurām saskāries Ziemeļkorejas bijušā diktatora galvenais pavārs, aplūkojiet augstāk galerijā!
#1/9
K. Čenira pilis bija iekārototas astoņdesmito gadu stilā - dekorācijām tika izmantots marmors un sudraba pārklāji, tāpat tajā bija atrodamas gleznas ar ziedu zīmējumiem, intervijā diktatora apartamentus aprakstījis bijušais pavārs.
#2/9
Vonsanā K. Čeniram bija sprādziendrošs «Olimpiskais peldbaseins» pazemē. Peldbaseina apakšā ar zelta flīžu palīdzību bija izveidots diktatora attēls.
#3/9
Par diktatora izklaidēm bija atbildīga «Prieka divīzija» - ziemeļkorejiešu meitenes, pārsvarā jaunākas par 16 gadiem. Viņu galvenais uzdevums bija nodrošināt izklaidi, un «Dārgais Līderis» nereti lika viņām dziedāt sentimentālas dziesmas, dejot striptīzu, bet dažkārt rīkoja spontānas boksa sacensības.
#4/9
K. Čenriam bija ļoti dārgi ēšanas paradumi. Viens no Fudžimoto kā pavāra pienākumiem bija doties braucienos uz dažādām pasaules malām pēc vakariņu sastāvdaļām, piemēram, uz Irānu pēc kaviāra, Tokiju pēc zivīm vai Dāniju pēc alus. K. Fudžimoto nācās lidot uz Franciju, lai iepirktu konjaku 700 tūkst. ASV dolāru vērtībā, taču tāpat diktators bija iecienījis McDonalds, un pēc tiem galvenajam pavāram nācās lidot uz Pekinu.
#5/9
Ziemeļkorejas mirušais līderis bija arī gatavošanas pārraižu fans. Viņa iemīļotākā pārraide bija «Iron Chef». Pēc šī «šova» skatīšanās K. Fudžimoto un diktators varēja pavadīt laiku ilgās diskusijās par trifelēm vai liellopu gaļu.
#6/9
Diktatoram bijusi dīvaina humora izjūta – kā kāzu joku K. Čenirs esot noskuvis sava personīgā pavāra kaunuma apmatojumu, kamēr pavārs esot bijis bezsamaņā.
#7/9
Galvenais pavārs bija tas, kurš iepazīstināja K. Čenira dēlu, tagadējo Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu ar basketbolu, spēļu automašīnām, kas vadāmas ar tālvadības pulti, un videospēlēm. K. Fudžimoto māsa no Japānas esot sūtījusi brālim basketbola spēļu videoierakstus.
#8/9
Ciemojoties dzimtenē Japānā, K. Fudžimoto gandrīz ticis nogalināts. Kad K. Fudžimoto vaicājis Ziemeļkorejas līderim par šo pasūtījuma slepkavību, diktators atzina, ka ir par to atbildīgs, taču tajā pašā laikā uzstāja, lai K. Fudžimoto par to aizmirst, jo viņš taču galu galā palicis dzīvs. Slepkavība tika atcelta, jo K. Čenira sieva esot atgādinājusi vīram, cik smieklīgs un jauks esot bijis viņu japāņu draugs.
#9/9
Neņemot vērā to, ka Ziemeļkorejas bijušais līderis gribēja savu pavāru nogalināt un ka Fudžimoto pirms varāk nekā desmit gadiem bēga no valsts, viņš ir gatavs atgriezities Ziemeļkorejā. Fudžimoto norāda, ka ir gatavs tur palikt uz visiem laikiem un ka viņu nebiedē tas, ka valstī netiek ievērotas cilvēktiesības.