Līdz šim Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) noslēgusi ap 600 līgumu ar darba devējiem par noteiktu grupu bezdarbnieku nodarbināšanu šogad un aicina atsaukties arī citus darba devējus, aģentūru LETA informēja Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta "Pasākumi noteiktām personu grupām" vadītāja Agnese Gelžina.
Kā informē NVA, līdz gada beigām kopumā plānots izveidot 2000 darba vietu un pasākuma kopējais finansējums ir divi miljoni latu.
Viņa pastāstīja, ka no pašu bezdarbnieku puses ir interese par šo pasākumu un kopš pasākuma sākuma 2008.gada septembrī tajā iesaistījušies vairāk par 1000 bezdarbnieku. Turklāt liela daļa no viņiem - aptuveni 60% - pēc tam iekārtojoties pastāvīgā darbā.
Projektā galvenais atbalsts plānots Latgalei, un tur tiek veidots visvairāk darba vietu, tad seko Rīga un pārējie reģioni.
NVA aicina komersantus, pašnodarbinātās personas, kā arī biedrības un nodibinājumus pieteikties šim pasākumam, lai ar valsts atbalstu iekārtotu pie sevis darba vietas un nodarbinātu cilvēkus gan ar invaliditāti, gan arī citas personas. Gelžina sacīja, ka darba devēji aicināti pieteikties līdz septembra beigām.
Priekšroka ir tiem darba devējiem, kuri piesaka tās profesijas, kurās bezdarbnieki izteikuši vēlēšanos strādāt. Pašreiz populārākās profesijas ir grāmatveži un viņu palīgi, lietvedības sekretāri, administratori, arī bibliotekāri un labiekārtošanas strādnieki.
Darba devēja ieguvums, pirmkārt, ir darbarokas, otrkārt, ikmēneša dotācija no valsts darba algai. Bezdarbniekiem ar invaliditāti dotācija paredzēta līdz divām minimālajām darba algām - 360 latiem mēnesī. Pārējo mērķgrupu bezdarbniekiem - vienas minimālās darba algas apmērā. Nodokļus maksā darba devējs, bet, ja darba devējs ir biedrība vai nodibinājums, kura mērķis ir palīdzēt cilvēkiem ar invaliditāti, tad nodokļus apmaksā valsts.
Nodarbinot invalīdus, tiek apmaksāti arī ergoterapeita, surdotulka un asistenta pakalpojumi. Tāpat tiek piešķirta vienreizēja dotācija līdz 500 latiem darbavietas pielāgošanai, stāsta Gelžina. Cilvēkus ar invaliditāti var nodarbināt no viena līdz trim gadiem, bet pārējo mērķgrupu bezdarbniekus - līdz vienam gadam.
Kā ziņots, pasākumā darba devēji var pieteikt darba vietas, kurās varētu strādāt: bezdarbnieki ar invaliditāti, bezdarbnieki, kuriem iepriekšējos sešos mēnešus nav bijis regulāri apmaksāts darbs, kuri nav ieguvuši vispārējo vidējo izglītību vai profesionālo kvalifikāciju, kuri vecāki par 50 gadiem, kuri vienatnē rūpējas par vienu vai vairākiem apgādājamajiem, kā arī mazākumtautību bezdarbnieki, kuriem jānostiprina valsts valodas zināšanas, profesionālās iemaņas vai pieredze, lai palielinātu savas iespējas iegūt pastāvīgu darbu.