Pjēra Luidži Bersani vadītajās kreisi centriskās koalīcijas centieni izveidot valdību iestrēguši strupceļā un viņš sacījis, ka tikai garīgi slima persona tagad vēlētos vadīt Itāliju.
Lai gan parlamenta apakšpalātā nelielu vairākumu izdevies iegūt Bersani vadītajai kreisi centriskajai koalīcijai, Senātā to izdarīt nav izdevies nevienam politiskajam spēkam, tādēļ sliktākajā gadījumā jaunas vēlēšanas varētu notikt jūnijā.
Rezultātā arī politiskais strupceļš kavē reformas, kas varētu palīdzēt atdzīvināt Itālijas recesijas un parādu skarto ekonomiku.
«Es vēlos skaidri pateikt: es esmu gatavs uzņemties milzu atbildību, taču lūdzu ikvienu citu uzņemties mazliet arī uz sevi,» sacījis Bersani. Tāpat viņš sacījis, ka tikai garīgi slimai personai patlaban būtu dedzīga vēlme kļūt par premjeru.
Viņš arī izslēdzis iespēju izveidot koalīciju ar centriski labējo bloku, kuru pārstāvēja bijušais premjerministrs Silvio Berluskoni, un ir otrs lielākais spēks parlamentā.
Db.lv jau vēstīja, ka Itālijas parlamenta vēlēšanas noslēdzās ar strupceļu, kas izraisījis bažas, ka valstī gaidāma politiska nestabilitāte, kura, savukārt, var izraisīt jaunu tirgu neuzticēšanos eirozonai un saasināt ekonomisko krīzi. Parlamenta apakšpalātā nelielu vairākumu izdevies iegūt Pjēra Luidži Bersani vadītajai kreisi centriskajai koalīcijai, bet Itālijas Senātā to izdarīt nav izdevies nevienam politiskajam spēkam. Vēlēšanās lielu atbalstu arī ieguvušas pret taupību noskaņotās politiskās kustības - bijušā Itālijas premjera Silvio Berluskoni Brīvības partija un komiķa Bepes Grillo izveidotā Pieczvaigžņu kustība. Analītiķi paredz, ka labākajā gadījumā šāds vēlēšanu iznākums nozīmētu nestabilu koalīcijas valdību.
Radušās stāvokļa nopietnību atzinis arī P. L. Bersani, kurš pavēstījis, ka Itālija nonākusi dramatiskā situācijā. Viņa vadītajam politiskajam spēkam, visticamāk, būs jāuzņemas jaunās Itālijas koalīcijas veidošana, tomēr pagaidām P. L. Bersani nav atklājis vēlamos partnerus, vien norādījis, ka par Itālijas nākotni ir atbildīgas visas partijas, vēsta BBC.
«Mēs zinām, ka esam nonākuši dramatiskā situācijā un mēs apzināmies riskus, kuri sagaida Itāliju,» pirmajā uzrunā kopš vēlēšanām sacīja P. L. Bersani. Saskaņā ar Itālijas likumdošanu, partija ar lielāko balsu skaitu iegūst vairākumu parlamenta apakšpalātā. Tomēr Senātā vietu skaits tiek noteikts balstoties uz Itālijas reģioniem.
Analītiķu prognozes par tālāko notikumu attīstību ir pretrunīgas. Daļa uzskata, ka Itālijā drīzumā nāksies rīkot atkārtotas vēlēšanas. Tikmēr Silvio Berluskoni pavēstījis, ka patlaban svarīgākais ir koncentrēties tam, ko darīt nākamo, lai izvairītos no jaunām vēlēšanām, uzsverot, ka katram jābūt gatavam nest upurus. Tas, iespējams, varētu signalizēt par S. Berluskoni sadarbību ar P. L. Bersani politisko spēku.
Iepriekšējais Itālijas premjers Mario Monti par savu atkāpšanos no amata pavēstīja aizvadītā gada nogalē. Parlamenta vēlēšanās viņa politiskais spēks piedzīvoja sāpīgu sakāvi un ieguva tikai 10% vēlētāju atbalstu.