Latvijā nav skaidra un saprotama ekonomikas attīstības modeļa, nav definētas nacionālās ekonomiskās intereses, līdz ar to joprojām turpinās tautsaimniecības sektora samazināšanās
To intervijā Dienas Biznesam stāsta a/s Brīvais vilnis valdes priekšsēdētājs un bijušais Satversmes aizsardzības biroja darbinieks Arnolds Babris. Viņaprāt, Latvijā joprojām turpinās hroniska slimība, politiķi un ierēdņi uzskata, ka nauda aug kokos un, lai papildinātu budžetu, pietiek tikai pacelt nodokļus. A. Babris brīnās par politiķu izteikumiem, ka mūsu finanšu sektoram nav vajadzīgs nerezidentu bizness. Viņam prātā nākot, kā 90. gados politiķi stāstīja, ka mums vispār nav vajadzīga ražošana, kā mēs to likvidējām un cik viegli pārdevām cukura nozari. Likvidēt viegli, atjaunot grūti.
Fragments no intervijas:
Bet statistika taču rāda, ka IKP Latvijā pieaug?!
Kur un uz kā rēķina tas IKP pieaug? Uz kā rēķina šie rādītāji tiek «uzdzīti»? Uz nosacīti iekšējā tirgus rēķina – inflācijas – cenu pieauguma, kuru izraisa valdības lēmumi, piemēram, par minimālās algas palielināšanu, kam nav nekāda sakara ar konkurētspējas un darba ražīguma paaugstināšanu. Bet kur iekšējā tirgū var radīt naudu ko tērēt, ja no ārpuses tā netiek radīta? Paceļot algas! Bet kā var pacelt algas, ja darba ražīgums neaug? Samazinot darbinieku skaitu un paaugstinot realizācijas cenas. Vai tas ir ilgtspējīgs ekonomikas modelis? Nē! Reālajā tautsaimniecībā Latvijā ir stagnācija, bet vairākās nozarēs pat kritums (lauksaimniecība, pārtikas pārstrāde, tranzīts), un šādos apstākļos Latvijas politiskā elite ir gatava «ziedot» nerezidentu apkalpošanu. Ir teiciens: ir mazi meli, ir lieli meli un ir statistika. Būtu labi ieviest reālu kriminālatbildību par sabiedrības maldināšanu valstiski svarīgos jautājumos. Domāju, sabiedrība ir nogurusi no pasakām par veiksmes stāstiem.
Visu interviju Attīstības modeļa trūkums ļauj likvidēt veselas nozares lasiet 18. jūlija laikrakstā Dienas Bizness.