AKKA/LAA autoratlīdzības tarifi par muzikālo darbu raidīšanu radio un TV programmās ir taisnīgi un ekonomiski pamatoti, turklāt ir vieni no zemākajiem Eiropā, savā atzinumā norādījis Augstākās tiesas Senāts, arī apstiprinot, ka AKKA/LAA darbībā nav novērojama ļaunprātīga dominējošā tirgus stāvokļa izmantošana, nosakot un piemērojot tarifus.
AKKA/LAA autoratlīdzības tarifus raidorganizācijām nosaka, balstoties uz Starptautiskās autoru un komponistu biedrību konfederācijas CISAC rekomendācijām, rēķinoties ar Latvijas ekonomisko situāciju, patēriņa preču cenām, kā arī ar Skandināvijas un Baltijas reģiona autoru organizāciju apstiprinātajiem raidorganizāciju tarifiem. Autoratlīdzības maksājumu veidi ir analoģiski citu valstu pieredzei, ņemot vērā muzikālo darbu procentuālo daudzumu programmā, raidorganizācijas teritoriālo aptveramību, raidorganizācijas ieņēmumus. Tarifi veidoti pēc principa: jo vairāk raidorganizācija savā programmā izmanto autortiesību aizsargātus darbus un jo lielāka ir tās auditorija (jo vairāk cilvēkiem pieejami autoru darbi), jo lielāka autoratlīdzība jāmaksā.
Senāta spriedums ir galējs un nav pārsūdzams.
Jau ilgāku laiku nekādi netika panākta vienošanās starp Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) un Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūru/Latvijas Autoru apvienību (AKKA) un Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaiPA) par maksu saistībā ar publisku mūzikas atskaņošanu tirdzniecības vietās.
LTA salīdzinājusi vairāku valstu, tajā skaitā Lietuvas, Igaunijas un Latvijas tarifus par publisku mūzikas atskaņošanu tirdzniecības vietās, un secinājusi, ka Latvijā tie ir krietni augstāki, DB informēja LTA pārstāve Inga Karlinska.
Piemēram, atskaņojot mūziku 100 kvadrātmetru lielā telpā, Latvijā jāmaksā no 119 Ls līdz 154 Ls, savukārt Lietuvā – 49 Ls, Igaunijā – 96 Ls. Ņemot vērā šos rādītājus, kā arī Latvijas Tirdzniecības institūta izstrādāto metodiku, kurā tiek vērtēts peļņas līmenis mazumtirdzniecībā un mūzikas faktora īpatsvars peļņas veidošanā, LTA bija izveidojusi savus ieteicamos tarifus.
Db.lv jau ziņoja, ka no 2007. līdz 2009. gadam ieskaitot, autoru biedrība AKKA/LAA autoriem un blakustiesību īpašniekiem Latvijā un ārvalstīs iekasējusi vairāk nekā 12 miljonu Ls atlīdzību.