ASV varasiestādes apturējušas parādu piedziņas kompānijas Goldman Schwartz darbību, kas izmantojusi melus un iebiedēšanu, lai piedzītu nesamaksātus aizdevumus. Kompānijas parādu piedziņas metodes ietvērušas arī draudus nolaupīt kredītņēmēja bērnus, vēsta ASV plašsaziņas līdzekļi.
ASV Federālā tirdzniecības komisija atklājusi, ka parādu piedziņas kompānijas darbinieki zvanījuši klientiem un teikuši, ka var parūpēties par to nokļūšanu cietumā, kā arī piedraudējuši ar šerifa ierašanos, kas parādniekus nogādās cietumā, lai gan, saskaņā ar ASV likumdošanu, šādu tiesību kompānijai nav. Pie draudiem nogādāt parādniekus cietumā Goldman Schwartz darbinieki neesot apstājušies. Uzņēmums draudējis atņemt parādniekiem bērnus un ievietot tos valdības cietumā. Pati parādu piedziņas kompānija šīs ASV Federālās tirdzniecības komisijas apsūdzības nav komentējusi.
Lai iebaidītu klientus, Goldman Schwartz darbinieki nereti izlikušies par juridisku konsultāciju uzņēmumu vai tiesībsargājošo iestāžu pārstāvjiem. Kāds kredītņēmējs piedzīvojis situāciju, kad vieni un tie paši darbinieki izlikušies par juridiska uzņēmuma pārstāvjiem vienā dienā, bet nākamajā jau par tiesībsargājošas instances darbiniekiem. Tāpat parādu piedzinēji zvanījuši arī uz klienta darba vietu, kur sacījuši, ka viņš ir arestēts un darba devējam jāmeklē jauns darbinieks.
Goldman Schwartz nodarbojās ar nelielu, ātri izsniegtu kredītu, kuru atmaksas termiņš parasti bija divas nedēļas, bet summa – pāris simti dolāru – piedzīšanu. Kompānijas, kuru labā strādājis Goldman Schwartz, uzsver, ka neko nav zinājušas par šādām metodēm.
Savukārt janvārī ASV Federālā tirdzniecības komisija jau sodījusi citu parādu piedziņas kompāniju darbību, kas arī neatmaksātus kredītus piedzina ar apšaubāmām metodēm. Tā kompānija Rumson, Bolling & Associates saņēmusi 700 tūkstošu ASV dolāru lielu sodu par savu komercpraksi. Kompānijas darbinieki draudējuši parādniekiem ar viņu mirušo bērnu mirstīgo atlieku izrakšanu un pakāršanu kokā mājas pagalmā, ja kredītņēmēji neatdos naudu, kuru aizņēmās bēru organizēšanai. Kompānija norāda, ka šajā gadījumā parādu piedzinēji rīkojušies nesaskaņojot savas metodes ar vadību.
Tāpat komisija reģistrējusi gadījumus, kad parādu piedzinēji zog klientu informāciju no kreditoru interneta vietnēm un pēc tam izliekas par likumīgiem parādu piedzinējiem. Tādā veidā Kalifornijā nelegāls uzņēmums, kuru vadījis Kirits Patels, iekasējis vairāk nekā 5,2 miljonus ASV dolārus, un liela daļa no šīs summas pat neesot bijuši parādi. Patlaban K. Patelam draud 20 gadus ilgs cietumsods.