ASV, Meksika un Kanāda otrdien parakstīja jauno tirdzniecības vienošanos, sarunas par kuru bija ilgušas vairāk nekā divus gadus.
Šīs vienošanās ratifikācija ASV Kongresā gan varētu aizkavēties līdz nākamajam gadam, sacīja Senāta republikāņu vairākuma līderis Mičs Makonels, kā iemeslu minot impīčmenta prāvu Senātā pret ASV prezidentu Donaldu Trampu. Šī ir jau otrā reize, kad šīs trīs valstis ir paziņojušas par ASV-Meksikas-Kanādas vienošanās (USMCA) noslēgšanu, aizstājot pirms 25 gadiem noslēgto Ziemeļamerikas Brīvās tirdzniecības vienošanos (NAFTA), kuru Tramps raksturojis kā "katastrofu" ASV. USMCA pirmoreiz tika parakstīta 2018.gada novembrī, bet iestrēga politiskos sarežģījumos, īpaši ASV, kur opozīcijā esošie demokrāti apšaubīja, vai šī vienošanās tiešām piespiedīs Meksiku veikt darbaspēka reformas.
Sarunām turpinoties vēl vienu gadu, vienošanās tika papildināta, tostarp ar stingrākiem darbaspēka nosacījumiem, kurus atbalstīja Pārstāvju palātas demokrātu spīkere Nensija Pelosi un ASV lielākā arodbiedrību federācija AFL-CIO. Meksikas prezidents Andress Manuels Lopess Obradors, kurš vadīja parakstīšanas ceremoniju, sacīja, ka šī vienošanās "dos labumu gan meksikāņu, gan amerikāņu strādniekiem", un nosauca to par "izaugsmes dzinuli" visu triju Ziemeļamerikas valstu ekonomikām.
USMCA galīgajā variantā, kas vēl jāratificē visu triju valstu likumdevējiem, nomainīs 1994.gadā noslēgto NAFTA. Analītiķi uzskata, ka jaunā vienošanās salīdzinājumā ar NAFTA paredz labāku piekļuvi ASV lauksaimniecības ražojumiem, tai skaitā piena produktiem, ko īpaši mēģināja ierobežot Kanāda. Tajā arī ietverti noteikumi par ASV autobūves strādnieku konkurētspējas uzlabošanu.
Vienošanās papildinājumus Mehiko parakstīja ASV tirdzniecības pārstāvis Roberts Laitaizers, Kanādas vicepremjere Kristija Frīlenda un Meksikas sarunu delegācijas vadītājs Hesuss Seade. Klāt bija arī Trampa znots un padomnieks Džareds Kušners.