Nonākot finansiālās grūtībās, no darba devēja būtu gatavs zagt katrs trešais, noskaidrots SKDS un drošības kompānijas Grifs AG pētījumā. Grūtos ekonomiskos apstākļos uzņēmuma resursus piesavinātos vairāk nekā puse aptaujāto ar pamatizglītību, teju 34 % iedzīvotāju ar vidējo vai vidējo speciālo izglītību un 27,3 % ar augstāko izglītību.
Biežāk ekonomiskās situācijas pasliktināšanās negodīgai rīcībai pamudinātu vīriešus nekā sievietes – darba devēja mantu piesavinātos 36,6% vīriešu un 26,4% sieviešu.
Salīdzinot rādītājus starp iedzīvotājiem pēc nodarbošanās veida, nonākot ekonomiski sarežģītā situācijā, visnelojālākie pret darba devēju būtu iedzīvotāji, kas veic fizisku darbu (44,2 %) un bezdarbnieki (gandrīz 40 %). Savukārt salīdzinoši godīgākās grupas ir pensionāri un jaunās māmiņas bērna kopšanas atvaļinājumā, no šīs grupas tikai katrs piektais izšķirtos par darba devēja mantas piesavināšanos.
«Šī tendence parāda, ka iedzīvotāji nav gatavi jauniem ekonomiskiem triecieniem, un valdības virsuzdevumam ir jābūt tautas labklājība,» pārliecināts drošības kompānijas Grifs AG valdes loceklis Ainars Bundulis.
Viņš arī norāda, ka neatkarīgi no organizācijas izmēra, sistemātiska resursu piesavināšanās, piemēram, pildspalvu, papīra nešana uz mājām, studiju darbu un citu materiālu printēšana darba vietā, uzņēmumam var radīt ļoti lielus zaudējumus. Vēl lielākus zaudējumus darba devējam nes darba kavēšana, nelietderīga darba laika pavadīšana, paviršība un neiedziļināšanās. Prakse liecinot, ka tieši darbinieki rada uzņēmumam 70 % no visiem zaudējumiem, stāsta A. Bundulis.
SKDS un Grifs AG aptaujā piedalījās 1005 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18-74 gadiem.