Mēģinot sadalīt visstraujāk augošo segmentu datoru tirgū, ražotāji ķeras pie aizvien radikālākām metodēm. Piemēram, ar prāvu palīdzību aizkavēt konkurentus kaut uz dažām nedēļām.
Viens reģionālas tiesas lēmums, un milzīga kompānija vairs nedrīkst tirgot savu produktu visā Eiropas Savienībā. Pēc dažām dienām vēl viens rīkojums atceļ aizliegumu, atstājot to spēkā tikai vienā valstī. Šķiet neticami, ka šis augusta vidū uzvirmojušais skandāls saistīts tikai ar to, ka Samsung ražotais planšetdators izrādījies pārāk līdzīgs Apple iPad.
Iespējams, tā arī nemaz nav. Par pasaulē vērtīgāko kompāniju atzītās amerikāņu tehnoloģiju firmas Apple ielaišanās agresīvā patentu kaujā ar Samsung, Motorola un HTC ir tikai aizsegs iespaidīgākam karam. Tehnoloģiju pasaules aizkulisēs klīst runas, ka patiesais kaliforniešu uzbrukumu mērķis ir principiālais sāncensis Google, kas salīdzinoši nesen ienācis mobilo sakaru ierīču tirgū un gūst aizvien lielākus panākumus. Šā gada otrajā ceturksnī 48% no visiem pasaulē pārdotajiem viedtālruņiem bija aprīkoti ar Google izstrādāto operētājsistēmu Android, kamēr Apple iOS izmantoja 19% tālruņos. Google izdevies neticams izrāviens, jo gada laikā tirgus daļa palielināta pieckārtīgi.
Cīņas par intelektuālo īpašumu risina arī citi milži. Piemēram, Microsoft ir iesūdzējis to pašu HTC, bet Oracle prasa miljardiem dolāru no Google par programmēšanas valodas Java patentu ignorēšanu. Arī HTC 16. augustā iesniegusi prasību pret Apple par patenta pārkāpumiem bezvadu tehnoloģijā, pieprasot apturēt teju visas produkcijas tirdzniecību. Iepriekš līdzīga prasība gūlusi arī uz Lielbritānijas tiesas galda.
Apsūdzības patentu pārkāpumos pagaidām vērstas galvenokārt uz dizainu un tehniskām niansēm, taču sagaidāms, ka drīzumā notiks juridiski uzbrukumi pašām operētājsistēmām.
Visu rakstu lasiet jaunākajā biznesa žurnālā LD!