Andruss Ansips, Igaunijas premjerministrs, ir laimīgs cilvēks. Neatkarīgi no tā, kāds nākamo pāris nedēļu laikā būs koalīcijas sarunu rezultāts, spēcīgais sniegums svētdien notikušajās parlamenta vēlēšanās nozīmē - viņš noteikti saglabās premjera amatu, kurā ir kopš 2005.gada, raksta The Economist.
Pēc Žana Kloda Junkera no Luksemburgas (kurš pārspēj viņu par desmit gadiem), Hosē Sokrateša no Portugāles un Hosē Luisa Rodrigeza Sapatero no Spānijas, tas viņu padara par visilgāk strādājošo valdības vadītāju Eiropā. Polijas Donalds Tusks no viņa atpaliekot par dažiem mēnešiem.
Ansipa sniegums vēlēšanās esot ievērojams, jo viņa valdība īstenojusi taupības programmu (aptuveni 9% no IKP), kas lielākajā daļā valstu būtu rezultējusies ar vēlētāju protestiem ielās, nevis valdības pārvēlēšanu.
Medijs atgādina, ka 2009. gadā Igaunijas ekonomika strauji saruka un bezdara līmenis būtiski pieauga. Vienlaikus bija vērojama arī algu samazināšanās. Taču tagad esot sākusies atlabšana, to virzot eksporta pieaugums, galvenokārt uz Somiju un Zviedriju. Izaugsme 2010.gada pēdējā ceturksnī bija virs 6%, lai gan bezdarba līmenis joprojām esot ārkārtīgi liels - gandrīz 14%. Janvārī Igaunija pievienojās eirozonai, un ir viena no nedaudzajām valstīm blokā, kas faktiski atbilst vienotās valūtas savienības parāda un deficīta noteikumiem.
Ansipa brīvā tirgus Reformu partija vēlēšanās izmantojusi pazīstamu programmu, kas paredz nodokļu samazinājumu un izaugsmi. Ansips paziņojis, ka Igaunija kļūs par vienu no piecām bagātākajām valstīm Eiropā. Tas varētu prasīt laiku, bet vēlētāji, šķiet, viņam tic, raksta The Economist.
Medijs norāda, ka jaunā Igaunijas valdība visdrīzāk nenesīs daudz pārsteigumu. Ansips esot vadītājs, nevis sapņotājs.