Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) aicina likvidēt VSIA Latvijas Vēstnesis.
Organizācija arī lūdz Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (JL) izveidot darba grupu oficiālās e-publikācijas izveidei, kura būtu vērsta uz sabiedrības interesēm, izmaksu efektīva un balstītos tiesiskas valsts pamatprincipos.
LDDK uzskata, ka šobrīd diskusija par oficiālās elektroniskās publikācijas izveidi nonākusi strupceļā, jo problēma tiek risināta nevis pēc būtības, bet tā, lai tiktu saglabāts viens valsts uzņēmums – Latvijas Vēstnesis.
Tieslietu ministrija izstrādājusi koncepciju, kas paredz, ka no nākamā gada valsts oficiālais laikraksts Latvijas Vēstnesis tiks izdots tikai elektroniskā versijā. Pirmdien valdības komiteja vēl nepieņēma lēmumu šajā jautājumā.
«Latvijas Vēstneša piedāvātais risinājums ir izmaksu neefektīvs, neatbilst labas publiskās pārvaldības principiem un kropļo uzņēmējdarbības vidi,» uzskata LDDK ģenerāldirektore Elīna Egle. Viņa skaidro, ka katru gadu uzņēmēji un privātpersonas viena uzņēmuma kasē ieskaita aptuveni divus miljonus latu obligātajos maksājumos par sludinājumiem, kuru cenas būtībā nosaka šī uzņēmuma valde. Savukārt, šo finansējumu uzņēmums izmanto ne tikai oficiālo publikāciju nodrošināšanai, bet arī savas darbības biznesa virzienu finansēšanai - portāla uzturēšanai, neoficiālo konsolidēto tiesību aktu versiju veidošanai, izdevējdarbībai.
Viņa norāda, ka koncepcijas autori ierosina izveidot jaunu valsts aģentūru ar 1,5 miljonu latu gada budžetu.
LDDK viceprezidente un Lietišķās informācijas dienesta izpilddirektore Aiva Vīksna skaidro, ka par uzņēmēju maksājumiem Latvijas Vēstnesim astoņus mēnešus būtu iespējams nodrošināt Valsts prezidenta kancelejas darbību, pusgadu Valsts kancelejas darbību, divus gadus – Satversmes tiesas darbību.
Tādēļ viņa pauž neizpratni par to, kādēļ «vienam uzņēmumam informācijas pārpublicēšanai, nevis satura veidošanai nepieciešamas šādas astronomiskas summas».
Šobrīd par Latvijas Vēstneša īstenoto oficiālās publikācijas nodrošināšanas funkciju, kuru, saskaņā ar šī uzņēmuma sniegto informāciju īsteno 27 no aptuveni 90 uzņēmuma darbiniekiem, Latvijas uzņēmumi un privātpersonas ik gadu uzņēmuma kasē ieskaita aptuveni 2 miljonus latu, informē LDDK. Tādēļ darba devējus pārstāvošā organizācija uzskata, ka šo funkciju varētu īstenot astoņu cilvēku departaments ar aptuveni 100 tūkstošu latu gada budžetu.