RSK apdrošināšanas AS dati rāda, ka Latvijā pret nelaimes gadījumiem visvairāk apdrošināti medicīnā, policijā un būvniecībā strādājošie, kā arī personas, kas vecākas par 60 gadiem. Pēdējo gadu tendence liecina, ka Latvijā šī apdrošināšanas veida popularitāte kaut lēni, bet pieaug.
Tai pat laikā apdrošināto skaits attiecībā pret iedzīvotāju kopējo skaitu joprojām ir viens no mazākajiem Eiropas Savienībā.
Pārsvarā nelaimes gadījumu apdrošināšanu iegādājas juridiskas personas, jo to pieprasa likums. Tās ir kompānijas, kuru darbinieki ik dienas ir pakļauti daudz un dažādiem veselībai un dzīvībai bīstamiem riskiem un traumām. Piemēram, būvniecība, ražošana, apsardze, operatīvie policijas darbinieki, ugunsdzēsēji, u.tt. Parasti šī nelaimes gadījumu apdrošināšanas polise kalpo kā līdzeklis, lai pasargātu tās lietotāju no finansiāliem zaudējumiem, ko var radīt īslaicīga darbnespēja darbā gūto traumu dēļ.
Ēriks Gailāns, RSK apdrošināšanas AS valdes priekšsēdētājs: "Jāsaka gan, ka nelaimes gadījumu apdrošināšanas apjoma pieaugums ir skaidrojams ne tikai ar obligātu apdrošināšanu, bet arī ar jaunu tendenci tirgū, ka daļa darba devēju darbiniekiem iegādājas nevis veselības apdrošināšanas polises, bet nelaimes gadījuma apdrošināšanu viņu motivācijas paaugstināšanai vai kā bonusu pie darba samaksas.
Neviens cilvēks un darba devējs nav pasargāts no dažādiem nelaimes gadījumiem, kuru rezultātā var būt apdraudētas cilvēka darba spējas, līdz ar to arī finansiālā stabilitāte. Lai uzņēmums nesaskartos ar neapmierinātiem darbiniekiem un tiesvedības procesiem, darba devējam ir jāuzņemas sociālā atbildība par saviem darbiniekiem. To var izdarīt, apdrošinot darbiniekus pret nelaimes gadījumiem, līdz ar to nodrošinot materiālos pabalstus darbiniekam un viņa ģimenei nelaimes gadījumā."
Tai pat laikā otra liela grupa, kas iegādājas nelaimes gadījumu apdrošināšanu, ir gados vecāki cilvēki, sevišķi no 60 – 80 gadiem veci. To var skaidrot ar to, ka tieši šajā vecuma grupā cilvēki visbiežāk ir pakļauti dažādām traumām, kas gūtas no kritieniem uz ielas, uz slidenas ietves, u.tt. Parasti šī sabiedrības daļa iegādājas nelaimes gadījumu apdrošināšanas produktu kopā ar veselības apdrošināšanu. Kā liecina RSK apdrošināšanas AS dati, pērn šīs pircēju grupas iegādātās polises veido 1/3 no visu nelaimes gadījumu apdrošināšanas polišu kopskaita.
Kaut arī skaitliskajā izteiksmē ne lielākā, bet nozīmīga šīs apdrošināšanas ņēmēju grupa ir profesionāli sportisti.
Latvijā pērn 9 mēnešos nelaimes gadījumu apdrošināšana sasniedza 3 590 349 milj.latu (Latvijas Apdrošinātāju Asociācijas dati), kas ir par 23% vairāk nekā tādā pašā laika periodā 2006.gadā. Pēc RSK apdrošināšanas AS datiem 2008. gada janvārī vien nelaimes gadījumu apdrošināšanas parakstīto prēmiju apjoms pieaudzis vairāk nekā sešas reizes, salīdzinot ar 2007.gada janvāri.
Ē.Gailāns: "Latvijā nelaimes gadījumu apdrošināšana veido tikai apmēram 2 -3% no apdrošināšanas tirgus. Kaut arī pēdējos gados, šis segments strauji attīstās, tomēr apdrošināto skaits attiecībā pret iedzīvotāju kopējo skaitu ir viens no mazākajiem Eiropas Savienībā. Attīstītākās ES valstīs attieksme pret nelaimes gadījumu apdrošināšanu ir pavisam atšķirīga nekā Latvijā. Šajās valstīs personas pret nelaimes gadījumiem tiek apdrošinātas sākot jau no mazotnes, jo vecāki lielu uzmanību pievērš bērnu traumatismam. Salīdzinājumam - Latvijā pret traumām pārsvarā tiek apdrošināti bērni, kas nodarbojas ar sportu, īpaši, ja tas ir profesionālā līmenī."