Ar Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesas 2008. gada 21. aprīļa lēmumu tika ierosināta SIA CELLE tiesiskā aizsardzības procesa lieta, nosakot pietiecējam termiņu tiesiskās aizsardzības procesa pasākuma plāna saskaņošanai ar kreditoriem līdz 2008. gada 20. maijam.
2008. gada 24. aprīlī ar tiesas lēmumu par celtniecības uzņēmuma SIA CELLE tiesiskās aizsardzības procesa administratori iecelta Ivita Baumane, Db.lv informē Raimonds Andžāns Valsts aģentūras Maksātnespējas administrācijas Sabiedrisko attiecību speciālists.
Lai gan ar Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesas 2008. gada 21. aprīļa lēmumu, termiņš tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plāna saskaņošanai ar kreditoriem noteikts līdz 2008. gada 20. maijam, pēc administratora pieteikuma, 2008. gada 26. maijā tiesa atlika lietas izskatīšanu, dodot iespēju pieteicējam izpildīt Maksātnespējas likuma 38. panta trešajā daļā noteiktos priekšnosacījumus – saskaņot tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānu ar divām trešdaļām nenodrošināto kreditoru, kuriem izpildes termiņš ir iestājies pirms tiesas lēmuma par tiesiskās aizsardzības procesa ierosināšanu, un kuru prasījumu izpildes termiņš iestāsies tiesiskās aizsardzības procesa laikā.
Ievērojot Maksātnespējas likuma mērķi – veicināt maksātnespējas subjekta maksātspējas atjaunošanu un aizsargāt kreditoru kopuma intereses parādnieka ierobežotas maksātspējas vai maksātnespējas gadījumā, 2008.gada 3.jūnijā tiesa atzina, ka SIA CELLE, lai veiksmīgi atjaunotu uzņēmuma darbību, norēķinātos ar darbuzņēmējiem un piegādātājiem un, lai neradītu zaudējumus Latvijas valstij, dodama iespēja realizēt tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānu.
Saskaņā ar tiesiskās aizsardzības procesa plānu, pirmo sešu mēnešu laikā no dienas, kad stājies spēkā tiesas spriedums par tiesiskās aizsardzības procesa uzsākšanu, SIA CELLE turpina darbu ar mērķi palielināt naudas līdzekļus, lai spētu nokārtot tās uzņēmuma saistības, kuru atmaksas vai izpildes termiņš iestājies pirms tiesiskās aizsardzības procesa uzsākšanas vai iestāsies tiesiskās aizsardzības procesa laikā. Atlikušo sešu mēnešu laikā uzņēmums turpina darbu un proporcionāli apmierina visus kreditoru prasījumus, kuru izpildes termiņš iestājies pirms tiesas lēmuma par tiesiskās aizsardzības lietas ierosināšanu vai, kuru izpildes termiņš iestāsies tiesiskās aizsardzības procesa laikā.
Noteiktais tiesiskās aizsardzības procesa īstenošanas termiņš ir viens kalendārais gads no tiesas sprieduma pasludināšanas dienas. Tiesiskās aizsardzības process ir Latvijā līdz šim nebijis jauns tiesiskais instruments, kurš ir izveidots, lai stiprinātu komercsabiedrību iespējas atgūties no īslaicīgām finansiālām grūtībām.