Neskaidrība par nākotni un banku veselību rezultējusies ar jaunu neuzticības vilni bankām.
Eirozonas parādu krīzes lavīna turpina velties, un šobrīd šķiet, ka tai priekšā nav tādu šķēršļu, ko tā nespētu pārņemt. Pagājušajā nedēļā Spānijas valdība izziņoja jaunas banku sektora reformas, un viens no lēmumiem bija vienas no valsts lielākajām bankām - Bankia - nacionalizēšana. Tas tika darīts, lai palīdzētu tai tikt galā ar zaudējumiem no nekustamā īpašuma tirgus sabrukuma. Šāds lēmums nav palicis bez sekām sabiedrībā (kas pēc būtības arī maksās par bankas glābšanu), un Spānijas laikraksts El Mundo ziņo, ka kopš pagājušās nedēļas beigām no minētās bankas vien izņemti depozīti viena miljarda eiro apmērā. Pagaidām banka to nav apstiprinājusi, bet tas izskatās pēc kārtējā trieciena jau tā nestabilajai Spānijas ekonomikai.
Turklāt Reuters ziņo, ka masveidā depozītu izņemšana notiek ne tikai Spānijā. Tā pastiprinātus apgriezienus uzņēmusi Grieķijā, kur dažu pēdējo nedēļu laikā ik dienu no bankām esot izņemti simtiem miljoni eiro. Tiek ziņots, ka no Grieķijas bankām šo pirmdien vien tikuši izņemti depozīti aptuveni 700 miljonu eiro apmērā. Tas nozīmē, ka depozītus no Grieķijas bankām ņem ārā visi tie, kas pirms tam to nebija paspējuši izdarīt vai bija saglabājuši cerību, ka valsts no grūtās situācijas spēs izķepuroties bez krasām pārmaiņām.
Grieķus var saprast - pavisam reāla šķiet nākotne, kad valsts varētu pamest eirozonu un atgriezties pie drahmas. Pēc tam jau draud vietējās valūtas devalvācija, kas gaisā izkūpinās faktiski jebkādus Grieķijas iedzīvotāju uzkrājumus. Grieķijas politiķi nespēj vienoties par valstij ejamo kursu, un Grieķija piedzīvo politisko krīzi. Savukārt Eiropas varas iestādēm pacietības mērs nav mūžīgs. Iespējams, tiek rēķināts, cik lielas varētu būt Grieķijas aiziešanas sekas un vai tas galu galā, ja jāizvēlas, nebūs mazākais ļaunums. Turklāt ceturtdien parādījās ziņas, ka Eiropas Centrālā banka (ECB) pārtraukusi kreditēt vairākas Grieķijas bankas, jo tās esot nepietiekami kapitalizētas (ECB ir spējīga visam Grieķijas finanšu sektoram nogriezt skābekli). Tāpat savu retoriku mainījis ECB prezidents Mario Dragi. «Kamēr bankas vēlme ir, lai Grieķija paliktu monetārajā savienībā, ir jāturpina saglabāt uzticību mūsu bilancei,» tā M. Dragi.