Ar politiķi Andri Šķēli saistītais Harijs Krongorns 2003. gada 14. janvārī saskaņā ar oficiāli noslēgtu līgumu iegādājies apsardzes kompānijas Ave Lat sargs 11% kapitāldaļu par A. Šķēles naudu.
Tā vēsta portāls Pietiek.com, kurā norādīts, ka digitālās televīzijas krimināllietas izskatīšana atklāj veidus, kā Andra Šķēles nauda izmantota, lai trešo personu aizsegā iegādātos uzņēmumus vai to kapitāldaļas: tieši šādā veidā, spriežot pēc klajā nākušiem dokumentiem, notikusi arī apsardzes kompānijas Ave Lat sargs faktisko īpašnieku maiņa.
Līdz 2003. gada janvārim, kā rāda Uzņēmumu reģistra un Lursoft datu bāzes, šīs Ave Lat sargs kapitāldaļas piederēja kādreizējam Kriminālpolicijas priekšniekam Laimonim Liepiņam.
Saskaņā ar Uzņēmumu reģistra informāciju H. Krongorna īpašumā uzņēmums palika līdz 2004. gada jūnijam, kad Ave Lat sarga kapitāldaļas nonāca cita A. Šķēles ilggadēja partnera Edgara Šķendera īpašumā, norāda Pietiek.com.
Avots: Pietiek.com
Kā tagad parāda digitālās TV krimināllietas materiālos atrodamās H. Krongorna bankas kontu izdrukas, pēc visa spriežot, apsardzes kompānijas kapitāldaļas no L. Liepiņa atpirktas par A. Šķēles naudu un A. Šķēles interesēs. Izdrukas rādot, ka 2003. gada 13. janvārī Šķēle Krongornam no personiskā bankas konta pārskaitījis 47,5 tūkstošus latu. Šai pašā dienā Krongorns identisku summu pārskaitījis Liepiņam, kā maksājuma mērķi vēl norādot: «Saskaņā ar SIA Ave Lat sargs kapitāla daļu pirkuma-pārdevuma līgumu no 10.01.2003.»
Tas gan nav traucējis Šķēlem nepilnas trīs nedēļas vēlāk iesniegtajā amatpersonas deklarācijā neuzrādīt šādas viņam, pēc visa spriežot, faktiski piederošas kapitāldaļas. Tā vietā deklarācijā minēti vienīgi 47,5 tūkstošus latu lieli izsniegti «aizdevumi».
Pietiek.com raksta, ka aformālo aizdevumu apsardzes kompānijas daļu pirkšanai Šķēle Krongornam izsniedzis trīs dienas pirms Saeimas deputāta mandāta nolikšanas, un šajā laikā viņa kopumā deklarētais izsniegto aizdevumu apjoms bija gandrīz 870 tūkstoši latu. Portāls secina, ka, ņemot vērā iepriekšējās amatpersonas deklarācijas datus, nedaudz ilgākā laika posmā par pēdējo premjerēšanas gadu Šķēle šādos aizdevumos, iespējams, slēptai citu uzņēmumu iegādei bija izsniedzis vairāk nekā 600 tūkstošus latu.
Raksta beigās Pietiek.com norāda, ka tagad šīs «paslēpes» esot beigušās. Kopš pagājušā gada janvāra, kā rāda Lursoft datu bāze, apsardzes kompānijas kontrolpakete (98,34%), pirms tam pabijusi gan SIA NTBDC S, gan Ilzes Martinsones, gan Šķendera oficiālā īpašumā, pieder SIA INPO 14. Tā savukārt netieši pieder SIA Sabiedrība privātajiem ieguldījumiem, kur 80% kapitāldaļu pieder Šķēles meitām un tagadējai dzīvesbiedrei, informē portāls.