Iespējams, šonedēļ sešus gadus ilgušajā epopejai saistībā ar starptautiskā viesnīcu operatora Kempinsky ienākšanu Ķemeru sanatorijā, tiks rasts kāds risinājums.
Šajā situācijā iespējami esot trīs iznākumi, raksta Telegraf. Labvēlīgākā variantā viesnīca savas durvis varētu vērt jau pēc gada, savukārt sliktākajā variantā Jūrmalas dome draud nacionalizēt sanatoriju. Savukārt vēl viens variants paredz, ja Ominasis Latvia nepiekritīs izvirzītajām prasībām, tad Jūrmalas dome būs spiesta lauzt noslēgto līgumu un lūgt Privatizācijas aģentūrai apturēt privatizāciju un atgriezt īpašumu valstij.
Jāatgādina, ka šā gada septembrī tika noslēgts sadarbības līgums starp Jūrmalas pilsētas domi un SIA Ominasis Latvia. Sadarbības līguma starp Jūrmalas pilsētas domi un sanatorijas īpašnieku SIA Ominasis Latvia noslēgšana bija viens no privatizācijas nosacījumiem, ko privatizētājs nebija izpildījis. Kā zināms, tagadējās domes pozīcijas deputāti šo vienošanos kritizēja kā pārāk nekonkrētu.
Sadarbības līguma mērķis bija labvēlīgas vides attīstība Ķemeros, apkārtnes sakopšana un iedzīvotāju nodarbinātības veicināšana. Tomēr līgumā neesot neviena punkta, kas pateiktu, ka SIA Ominasis Latvia šajā vietā esot jāattīsta kūrortpakalpojumi pilsētas viesiem. Ir runa tikai par jaunām darba vietām un sociālo vidi, iepriekš norādīja Jūrmalas vice mērs Māris Dzenītis.
Jūrmalas dome izvirzījusi Ķemeru īpašniekam Ominasis Latvia virkni prasību papildus noslēgtajam līgumam. Piemēram, jānosaka konkrēts termiņš, kad viesnīca jānodod ekspluatācijā, īpašniekiem jāiekonservē bijušo kūrorta poliklīniku, kas neietilpst ēkas kompleksā un jāizstrādā tās rekonstrukcijas projekts u.c.
DB jau vairākkārt rakstīja, ka 1998.gadā privatizācijas aģentūra noslēdza nomaksas pirkuma līgumu ar SIA Ominasis Italia S.R.L.. 2004.gada pavasarī tika noslēgts līgums ar ekskluzīvu viesnīcu firmu Kempinsky par turpmāko Ķemeru sanatorijas apsaimniekošanu. Ar Ķemeru viesnīcas projekta attīstīšanu nodarbojas SIA Ominasis Latvia. Tajā visas kapitāla daļas pieder SIA Santlat, kuras valdē ir Rijādā dzīvojoši Saūda Arābijas pilsoņi. Uzņēmums ilgstoši nebija norēķinājies ar būvdarbu veicējiem, vairākkārt jau atlikta sanatorijas atklāšana.