2007.gadā Tieslietu ministrijas Juridiskās palīdzības administrācija (JPA) izmaksājusi 191 valsts kompensāciju cietušajiem, no tām 92 gadījumos, kad tīša nozieguma rezultātā iestājusies personas nāve, liecina sniegtā informācija medijiem.
JPA 2007.gadā reģistrēti 240 valsts kompensācijas cietušajiem pieprasījumi, un 191 gadījumā pieņemts pozitīvs lēmums izmaksāt kompensāciju: 92 gadījumos, kad iestājusies personas nāve, 46 – kad nodarīti smagi miesas bojājumi, 45 – ja persona cietusi dzimumnoziegumā, 8 – par nodarītiem vidēja smaguma miesas bojājumiem. Galvenokārt kompensācija atteikta gadījumos, ja nodarītais noziegums nav bijis tīšs vai arī tā pieprasīta novēloti, t.i., neievērojot noteikto viena gada termiņu no brīža, kad personai piešķirts cietušā statuss.
Pērn valsts kompensācijās JPA izmaksājusi 94 743,60 latus. Valsts kompensācijas maksimālais apmērs ir noteikts likumā Par valsts kompensāciju cietušajiem un ir saistīts ar valstī noteikto minimālo mēneša darba algu, tādēļ 2007.gadā kompensācijas maksimālais apmērs bija 600 lati un tas tika izmaksāts, ja tīša nozieguma rezultātā bija iestājusies personas nāve, 420 latu – ja personai nodarīti smagi miesas bojājumi vai tā cietusi dzimumnoziegumā, bet 300 lati – ja personai nodarīti vidēja smaguma miesas bojājumi.
2008.gadā valsts kompensācijas maksimālais apmērs ir 800 lati un to izmaksā, ja iestājusies personas nāve, attiecīgi 560 latu – par nodarītajiem smagiem miesas bojājumiem vai dzimumneaizskaramības aizskārumu, savukārt 400 latu – par nodarītajiem vidēja smaguma miesas bojājumiem.
Valsts kompensāciju cietušajiem var pieprasīt personas, kas atzītas par cietušām tīšos noziegumos. Kompensācija tiek izmaksāta gadījumos, ja tīša nozieguma rezultātā iestājusies personas nāve, personai nodarīti smagi vai vidēja smaguma miesas bojājumi vai persona cietusi dzimumnoziegumā. Cietušajam ir tiesības uz kompensāciju arī tad, ja nodarījuma izdarītājs vai tā līdzdalībnieks nav noskaidrots. Lai saņemtu kompensāciju, cietušajam jāiesniedz kompensācijas pieprasījums viena gada laikā no brīža, kad persona atzīta par cietušo.
Otra JPA funkcija ir valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības piešķiršana trūcīgām un maznodrošinātām personām un personām, kas savas īpašās situācijas vai materiālo apstākļu dēļ nevar nodrošināt savu tiesību aizsardzību.
2007.gadā valsts nodrošinātā juridiskā palīdzības lūgta 1012 reizes un 783 gadījumos juridiskā palīdzība piešķirta. Juridiskās palīdzības sniedzējiem (advokātiem, juristiem) par sniegtajiem pakalpojumiem pērn izmaksāti 502 236,23 lati, no tiem krimināllietās (galvenokārt nodrošinot aizstāvību) – 481 688,00 lati.