Neskatoties uz Latvijas ekonomikas pozitīvajiem rādītājiem salīdzinājumā ar citām Eiropas valstīm, iepriekšējos piecos mēnešos novērotā kopējā sabiedrības noskaņojuma uzlabošanās tendence ir apsīkusi, liecina jaunākā DNB Latvijas barometra pētījuma rezultāti.
Iedzīvotāji kritiskāk novērtējuši valsts pašreizējo ekonomisko stāvokli un valdības darbu. Neliela uzlabošanās vērojama ģimenes materiālā stāvokļa vērtējumos, kas vedina domāt, ka individuālajā līmenī iedzīvotāji pamazām sajūt kopējās situācijas uzlabošanos. Pētījuma autori atzīmē, ka tieši tādēļ ir paradoksāli, ka makroekonomikas līmenī optimisms krities.
Pētījuma otrajā daļā, tuvojoties jaunajam mācību gadam, iedzīvotāji tika lūgti izvērtēt viedokli ar izglītības sistēmu saistītos jautājumos, tostarp novērtēt Izglītības un zinātnes ministrijas plānotās reformas. DNB Latvijas barometra autori norāda, ka rezultāti atklājot interesantu pretrunu – vērtējot izglītības kvalitāti Latvijā kopumā, respondenti biežāk atbildējuši, ka vērojama tās pasliktināšanās, savukārt, vērtējot atsevišķu izglītības līmeņu kvalitāti, iedzīvotāji biežāk snieguši atzinīgus, nevis kritiskus vērtējumus.
Plašāki DNB Latvijas barometra rezultāti un ekspertu secinājumi tiks publiskoti ceturtdien, 30. augustā. Pētījumā iegūtos datus komentējuši Latvijas Bankas ekonomiste Agnese Bičevska, Latvijas Republikas izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, DNB bankas ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš, tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS sociālo un politisko projektu direktore Ieva Strode, Biznesa augstskolas Turība valdes priekšsēdētājs Aldis Baumanis, Latvijas Republikas Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Ina Druviete un citi eksperti.