2008. gada 2. pusgadā kopumā no apgrozības tika izņemti 354 tūkstoši viltotu eiro banknošu - salīdzinot ar iepriekšējiem sešiem mēnešiem no apgrozības izņemto banknošu skaits pieaudzis par aptuveni 13,8%, liecina informācija Latvijas Bankā.
2008. gadā kopumā tādējādi no apgrozības izņemtas 666 tūkstoši eiro banknotes, kas ir par 18,7 % vairāk nekā pirms gada, liecina Latvijas Bankas publicētā Eiropas Centrālās Bankas (ECB) informācija.
No apkopotajiem datiem par viltojumu skaita pusgada tendencēm redzams, ka pēdējā laikā viltojumu skaits pakāpeniski palielinājies. Tomēr viltošanas apmēri joprojām ir nelieli, jo pieaug arī apgrozībā esošo īsto banknošu skaits, kas 2008. gada 2. pusgadā ir bijis vidēji 12 miljardi.
Agrāk visbiežāk viltoja 50 eiro banknotes, bet 2008. gada 2. pusgadā visbiežāk tika viltotas 20 eiro banknotes. Trīs vidējo nominālvērtību (20 eiro, 50 eiro un 100 eiro) banknotes kopā veidoja apmēram 94 % no visiem viltojumiem.
Lielais vairākums (98 %) viltojumu 2008. gada 2. pusgadā atklāts eiro zonas valstīs. Tikai aptuveni 1 % atklāts ārpus euro zonas esošajās ES dalībvalstīs un 1 % - citos pasaules reģionos.
ECB aicina sabiedrību uzticēties euro banknošu un to pretviltošanas elementu kvalitātei. Vienlaikus Eurosistēma, t.i., Eiropas Centrālā banka un 16 eiro zonas nacionālās centrālās bankas, iesaka iedzīvotājiem būt uzmanīgiem un pārbaudīt saņemto banknošu īstumu. Eurosistēma joprojām velta daudz pūļu, lai nodrošinātu, ka gan sabiedrība, gan profesionālie skaidrās naudas apstrādātāji ir labi informēti par to, kā atpazīt viltotu banknoti. Viltojumus var viegli atšķirt no īstām banknotēm, izmantojot Eurosistēmas publikācijās, ECB interneta lapā un Eurosistēmas nacionālo centrālo banku interneta lapās aprakstīto vienkāršo pārbaudi, banknotes aptaustot, apskatot un pagrozot. Bet, ja rodas šaubas, aizdomīgā banknote jāsalīdzina ar tādu, par kuru zināms, ka tā ir īsta. Ikvienam, kam radušās aizdomas, ka viņa rīcībā nonācis viltojums, jāinformē vai nu policija vai - ja to pieļauj valsts prakse - attiecīgā nacionālā centrālā banka, sniedzot pēc iespējas sīkākas ziņas par banknotes izcelsmi