Energoaudits un māju renovācija ir ne tikai vēlama, bet neatliekama, tomēr cerēt uz kompensāciju no pašvaldību vai valsts līdzekļiem nevajadzētu.
Tā intervijā New Projects.lv paudusi Rīgas Enerģētikas aģentūras direktore Maija Rubīna. Pēc viņas sniegtās informācijas, Rīgas pašvaldības bilancē ir ap 5000 māju, no kurām 3661 ēka ir pieslēgta centralizētai siltumapgādei. Šo ēku vidējais siltumpatēriņš gadā svārstās no 171 kWh/m2 līdz 251 kWh/m2, kuru būtu iespējams samazināt par 40-60%, veicot energoefektivitātes pasākumus. M.Rubīna gan arī atzīst, ka energoefektivitātes pasākumu veikšanas process ir ļoti lēns un lielā mērā gulstas uz pašu iedzīvotāju pleciem.
«Pašvaldības drīkst palīdzēt saviem iedzīvotājiem savest kārtībā dzīvojamo fondu, taču tas nav viņu pienākums. Rīgas pašvaldība, piemēram, ir piešķīrusi dotācijas pat 80% apmērā dzīvojamo ēku energoauditu veikšanai, renovācijai 20-30% apmērā, pieļaujot maznodrošināto iedzīvotāju izdevumu kompensācijas pat 100%,»tā M.Rubīna. Konkrēti šajā gadā par Rīgas pilsētas iedalītajiem 10 tūkst. Ls paredzēts veikt 20 konkursā uzvarējušo ēku energoauditus.