Nespēdami piespiest Jūrmalas mēru sasaukt ārkārtas sēdi, kurā lemtu par pašvaldības līdzfinansējumu Eiropas Savienības apmaksātajiem projektiem, Jūrmalas deputāti šodien vērsās reģionālās attīstības un pašvaldības lietu ministrijā ( RAPLM), lai izteiktu savas pretenzijas pret notiekošo Jūrmalas domē.
Domnieki ir sašutuši par nelietderīgi iztērēto naudu.
DB jau rakstīja, ka Jūrmalas domnieki izplatījuši paziņojumu, kurā prasa, lai pilsētas mērs Raimonds Munkevics sasauc ārkārtas domes sēdi, lai lemtu par jautājumiem, kas saistīti ar Eiropas Savienības fondu finansējumu, kā arī vairākiem sociālajiem jautājumiem. Kūrortpilsētas galva ietiepīgi atsakās sasaukt sēdi gan kārtējo, gan ārkārtas domes sēdi. Atgādinām, ka Jūrmalas domē saņemts iesniegums ar lūgumu sasaukt ārkārtas domes sēdi, lai balsotu par mēra atstādināšanu no amata. Par neuzticības izteikšanu Jūrmalas mēram Raimondam Munkevicam parakstījušies astoņi no 15 deputātiem. Kā galvenos iemeslus vadības maiņai deputātu vairākums min problēmas ar darba organizāciju domē.
„Tā kā sēde netika sasaukta, bet projekta pieteikuma iesniegšanas pēdējais datums ir sestais oktobris, tad projekta pieteikumu vairs nevar paspēt iesniegt. Iespēja piesaistīt 880 tūkstošus latu no Eiropas Reģionālajā Attīstības Fonda (ERAF) ir zaudēta, un nelietderīgi iztērēti vairāk nekā 10tūkstoši latu projekta pieteikuma sagatavošanai, ” situāciju raksturo deputāts Ģirts Trencis.
Minētais fonds apmaksātu daļu no izdevumiem projektā Veloceliņa Dubulti - Vaivari attīstība.
"Tos lēmuma projektus vajag savlaicīgi sagatavot un saskaņot ar vairākām domes amatpersonām. Domes sēde par neuzticības izteikšanu man būs 10. oktobrī, ja vien līdz tam nebūs vēl kādi pieprasījumi," skaidro domes priekšsēdētājs Raimonds Munkevics. Viņš savas izredzes noturēties amatā rēķina 7:8 par labu pretējai pusei.
Līdz vēlai pēcpusdienai ministrijā vēl iesniegums nebija saņemts, taču RAPLM preses sekretāre Dace Kārkliņa skaidroja, ka likumā ir ļoti skaidri pateikts, kādos gadījumos un kā ir jāsasauc ārkārtas domes sēde.