Pašvaldību vēlēšanās kopumā visvairāk deputātu tika ievēlēts no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) sarakstiem, otrajā vietā ir Vienotība, bet trešajā - nacionālā apvienība Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK, no kuras pavisam nedaudz atpaliek politiskā apvienība Saskaņas centrs.
ZZS pēc vēlēšanām pašvaldībās pārstāvēs 369 deputāti, informēja ZZS. Salīdzinot ar iepriekšējām - 2009.gada - pašvaldību vēlēšanām, šogad ZZS spējusi palielināt savu pārstāvniecību visos Latvijas reģionos. 2009.gadā Latvijas novadu un pilsētu domēs ievēlēja 346 ZZS pārstāvjus.
No 110 novadiem un deviņām republikas pilsētām 21 pašvaldībā ZZS ieguvis absolūto balsu vairākumu, 37 pašvaldībās ZZS saraksti ieguvuši no 20% līdz 50% lielu atbalstu, savukārt 35 pašvaldībās iedzīvotāju atbalsts bijis 5% līdz 20% robežās.
Otrajā vietā ierindojas Vienotība, kuru 66 pašvaldībās pārstāvēs 203 deputāti. Visvairāk deputātu no Vienotības tika ievēlēts Vidzemē - 111 deputāti 33 pašvaldībās, Zemgalē Vienotību pārstāvēs 47 deputāti 15 pašvaldībās, Kurzemē 12 pašvaldībās ievēlēti 29 šīs partijas deputāti, bet Latgalē - septiņi deputāti piecās pašvaldībās, liecina provizoriskie vēlēšanu rezultāti.
Tikmēr Rīgas domē darbosies deviņi Vienotības deputāti. Pēc šīm pašvaldību vēlēšanām Vienotība nostiprinājusi savu pārstāvniecību Latvijā, partijas deputātu skaitam novados pieaugot no 174 līdz 203 deputātiem, informēja partijas preses sekretāre Laila Timrota.
Partija ieguvusi līderpozīcijas 12 pašvaldībās, tai skaitā Madonā, Cēsīs, Salaspilī, Ikšķilē un Līgatnē, bet 22 pašvaldībās partija sasniegusi otru labāko rezultātu, tostarp Limbažos, Kuldīgā, Alūksnē, Jelgavas novadā. Savukārt vēlētāju vērtējumā trešā populārākā partija bijusi 16 pašvaldībās - Rīgā, Talsos, Kandavā, Līvānos, Valkā, Smiltenē un citviet Latvijā.
Savukārt nacionālo apvienību pēc provizoriskajiem vēlēšanu rezultātiem pašvaldībās pārstāvēs 156 deputāti 54 pašvaldībās, liecina VL-TB/LNNK apkopotā informācija. Šajā deputātu skaitā VL-TB/LNNK iekļāva arī tos deputātus, kas pārstāv VL-TB/LNNK «pietuvinātas vēlētāju apvienības». Kā informēja nacionālās apvienības preses sekretāre Laila Ozoliņa, salīdzinot ar līdzšinējo sasaukumu, VL-TB/LNNK savu pārstāvniecību pašvaldībās ir aptuveni trīskāršojusi.
Visvairāk nacionālā apvienība ir pārstāvēta Vidzemē, kur darbosies 65 deputāti 28 pašvaldībās, Zemgalē - 54 deputāti 15 pašvaldībās, Kurzemē - 23 deputāti astoņās pašvaldībās, bet Latgalē - vien trīs deputāti divās pašvaldībās. Tikmēr Rīgā ievēlēti 12 deputāti no nacionālās apvienības.
Nacionālā apvienība ieguvusi absolūto vairākumu Engures novadā, Kocēnu novadā, Priekules novadā un Saulkrastu novadā, kā arī pirmo vietu Krustpils novadā un Bauskas novadā. Ozoliņa norāda, ka labi rezultāti nacionālajai apvienībai ir arī citos novados.
Pavisam nedaudz no nacionālās apvienības atpaliek Saskaņas centrs (SC), kas pašvaldību vēlēšanās kopā visā Latvijā ieguvis 150 deputātu vietas. SC deputāti darbosies astoņās pilsētās un 38 novados.
Dažādās pašvaldībās SC ieguva 124 deputātu vietas, savukārt no Saskaņas centra/Gods kalpot Rīgai saraksta Rīgas domē iekļuva 39 deputāti, no kuriem 26 pārstāv SC.
Visvairāk SC deputātu ievēlēts Latgales reģionā, kur šo politisko spēku kopumā pārstāvēs 64 deputāti 18 pašvaldībās, Vidzemē 16 pašvaldībās ievēlēts 41 SC deputāts, Zemgalē - 15 deputāti deviņās pašvaldībās, bet Kurzemes reģionā trīs SC deputāti ievēlēti Liepājas domē un vēl viens - Ventspilī, liecina provizoriskie vēlēšanu rezultāti.
Labus rezultātus uzrādīja arī partija Reģionu alianse, kas vēlēšanās ieguvusi 140 deputātu vietas 28 pašvaldībās un pēc šāda rezultāta partija sākusi gatavoties parlamenta vēlēšanām, informē partija.
Tikmēr valdības koalīciju pārstāvošā Reformu partija (RP) pašvaldību vēlēšanās startēja 39 pašvaldībās un, ieskaitot apvienotos sarakstus, iekļuva 22 pašvaldībās, iegūstot 51 deputāta vietu, informēja RP Saeimas frakcijas preses sekretārs Kaspars Odiņš.
RP uzvarēja Koknesē un Riebiņos un ar apvienoto sarakstu arī Rēzeknes novadā. Otrajā vietā politiskais spēks palicis Aucē, Liepājā, Preiļos, Ventspilī un ar apvienoto sarakstu arī Rēzeknē.
Daudz kur RP bijusi tuvu 5% barjeras pārvarēšanai: Alūksnē sasniegts 4,86% vēlētāju atbalsts, Daugavpilī - 4,99%, Jelgavā - 4,44%, Kuldīgā - 4,1%, Ķekavā - 4,3% - un Ludzā - 4,74%, norādīja Odiņš.
Pašvaldību vēlēšanās 1.jūnijā kopumā visās pašvaldībās bija jāievēl 1618 deputāti.