Ik gadu tiek nozagti vairāki desmiti īpaši vērtīgi un ekskluzīvi mākslas objekti: gleznas, svētbildes un citi lielāki vai mazāki priekšmeti, kuru mantiskā vērtība dažkārt mērāma vairākos simtos tūkstošos. Daudzus no tiem tā arī neizdodas atgūt gadiem vai tie pazūd pavisam.
Privātās organizācijas tiešsaistes datubāze The Art Loss Register tika izveidota 1990. gadā, Londonā, ar mērķi vienkopus izvietot meklēšanā atrodamos vērtīgos mākslas objektus. Organizācijas darbības rezultātā ir izdevies atgūt vairākus priekšmetus to īpašniekiem, tomēr daudzi jopropjām atrodas viņu meklēto darbu katalogā. Viens no iemesliem kapēc darbus neizdodas atrast ir tas, ka īpašnieki nav iemūžinājuši tos fotogrāfijās, savukārt cits iemesls ir tam, ka nozagtos darbus ilgus gadus nākas turēt slepenībā, līdz atkal var mēģināt pārdot tālāk.
Interesanti, ka pat slavenais Leonardo Da Vinči mākslas darbs Mona Liza savulaik bija nozagts un garnadža īpašumā atradās veselus divus gadus. Zaglis bija noslēpies muzeja grīdas slotu skapī vairākas stundas, pēcāk viņš lēnā garā gleznu paķēris padusē un paslēpjot zem mēteļa, devies prom.
Mākslas objektu tēma ir pateicīga arīdzan kino jomā, un to iecienījuši daudzi režisori, piešķirot garnadžiem teju vai varoņu lomu. No 19. jūlija kinoteātros Latvijā sāk demonstrēt krimināldrāmu Krāpšanas māksla (Lying and stealing). Galvenās lomas filmā atveido dāmu mīlulis Teo Džeimss un valdzinošā Emīlija Ratajkovska.
Aivans ir prasmīgs garnadzis, kurš ikdienā nodarbojas ar ekskluzīvu mākslas darbu zagšanu. Lai gan rūpals iet no rokas, viņš vēlas mest mieru, tomēr atbrīvoties no savas kriminālās pagātnes sekām var izrādīties neiespējami. Turpretim Alīse ir topošā aktrise ar haotisku raksturu un pamatīgiem parādiem. Abi apvieno spēkus iespaidīgai zādzībai, kas beidzot ļautu viņiem tikt vaļā no visām raizēm.
Krimināldrāmu režisējis Mets Aseltons (Gigantic). Galvenajās lomās - Teo Džeimss (Citādie), Emīlija Ratajkovska (Mēs esam tavi draugi), Kīts Pouels (seriāls 30 Rock) un Pols Jurevics (Neliels lūgums).