Slikta valsts enerģētikas politikas plānošana patērētājiem var izmaksāt miljonus, pirmdien ziņo laikraksts Dienas bizness.
Tas jāsecina pēc pēdējo nedēļu aktivitātēm ap rekonstruējamo TEC-2, ko laikraksts aprakstīja vairākās publikācijās un tagad aplūko šo jautājumu kopsavilkumā.
Vispirms 5. novembrī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvji Eiropas Savienības institūcijās iesniedza Rīgas Tehniskās universitātes profesores Dagnijas Blumbergas parakstītu dokumentu, kurā teikts, ka 400 MW TEC-2 rekonstrukcija, iespējams, saņem nelikumīgu, ar ES nesaskaņotu valsts atbalstu un tāpēc būtu jāaptur. Pēc tam savu balsi pacēla arī ārzemnieki - somu gāzes un dīzeļa dzinēju ražošanas giganta Wärtsilä pārstāvis paziņoja, ka TEC-2 rekonstrukcijai izvēlētas brīvajam elektrības tirgum nepiemērotas, pārāk neelastīgas tehnoloģijas un projekts ir nolemts dīkstāvei. Savu vārdu pret TEC-2 bilda arī zaļās enerģijas idejas aizstāvji, atgādinot, ka Latvija ir apņēmusies līdz 2020. gadam sasniegt 40% atjaunojamo energoresursu izmantojamību elektrības ražošanā un jauns 400 MW TEC dabasgāzes bloks to nekādi neveicina.