Vīriešus vairāk nekā sievietes nokārtot parādsaistības varētu pamudināt sirdsapziņa un doma par to, ka uzņemtās saistības ir jāpilda, liecina parādu piedziņas firmas Lindorff pētījuma rezultāti.
68 % aptaujāto vīriešu norādīja, ka sirdsapziņa viņus pamudinātu nokārtot parādsaistības. Sievietes sirdsapziņa moka par 10 % retāk. Kopumā 18 % respondentu norādījuši, ka samaksātu parādu saņemot atgādinājumu no rēķina piestādītāja. 7 % aptaujāto norāda, ka neviens viņus nepamudinātu uz parāda atmaksu – cilvēki vēlas izvairīties no parāda atmaksas cik ilgi vien iespējams. Interesanti, ka sieviešu vidū 11 % aptaujāto censtos cik vien var izvairīties no parādu atmaksas.
Lindorff Latvijas filiāles ģenerāldirektore Aleksandra Baranova norādīja – lai gan atbildes liecina, ka cilvēkiem esot sirdsapziņa, realitātē lielākā daļa parādnieku pēc iespējas ilgāk ietur «strausa politiku» - vilcinās, nesazinās ar kreditoriem, izvairās no parāda atmaksas.
Lindorff pētījumā secina, sabiedrības viedoklis pret parādniekiem nav īpaši slikts – 55 % aptaujāto norādījuši, ka parādnieki ir tādi paši cilvēki kā citi, vēl 26 % uzskata, ka tie ir karstgalvji – kas neizvērtēja personiskos riskus pirms aizņēmās, 15 % uzskata, ka parādniekiem vienkārši kādā brīdī nav paveicies, 3 % aptaujāto uzskata, ka parādnieki ir gudrinieki – domā vai zina, ka parādus var neatdot un 1 % uzskata, ka parādnieki būs uzvarētāji, jo gan jau parādi tiks piedoti.
Lindorff pētījumā secināja, ka Latvijā 58 % parādnieku ir sievietes, 48 % - vīrieši, 40 % ir rīdzinieki, bet 60 % - no citām pilsētām un laukiem. Lielākā daļa – 31 % parādnieku ir vecumā no 30 līdz 39 gadiem, 25 % ir vecumā no 40 – 49 gadiem, 18 % parādnieku ir jaunāki par 29 gadiem, 15 % - vecumā no 50 – 59 gadiem un 1 % ir vecāki par 80 gadiem.