Rīgas mērs Nils Ušakovs uz lielveikala Maxima Zolitūdē traģēdijas izmeklēšanas laiku no amata ir atstādinājis sešus darbiniekus.
«Esmu uzdevis uz izmeklēšanas laiku atstādināt 6 būvvaldes darbiniekus, kas parakstīja Zolitūdes Maximas dokumentus,» savā Twitter kontā šodien paziņojis Rīgas Domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.
Būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs šo sešu personu sarakstā nav, jo amatā iecelts šogad.
No amata atstādināts bijušais Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Andis Cinis, kurš pašlaik ir būvvaldes vadītāja vietnieks, kā arī Rīgas pilsētas būvinspekcijas priekšnieka vietnieks Jānis Balodis un būvinspekcijas galvenā būvinspektore Aija Meļņikova, Arhitektūras pārvaldes Arhitektu nodaļas vadītāja Inga Šuldrika un viņas vietniece Lolita Sarma, kā arī Juridiskās nodaļas Būvniecības uzraudzības nodaļas eksperte Marika Treija, informē Rīgas dome.
Kā šodien preses konferencē informēja Vircavs, Cinis ir parakstījis būvatļauju, Treija, Šuldriga un Sarma piedalījušās pie būvprojekta akceptēšanas un saskaņošanas, Balodis ir pieņēmis ekspluatācijā pirmās kārtas objektu, savukārt Meļņikova ir apstiprinājusi pieņemšanu un nodošanu ekspluatācijā.
Savukārt Rīgas domes priekšsēdētājs atzina, ka viņam pašlaik nav pamata domāt, ka atstādinātie darbinieki ir pārkāpuši likumu vai kādus citus normatīvos aktus. Ušakovs vēlas pārliecināties, vai atstādinātie darbinieki ir izdarījuši visu, lai nepieļautu notikušo traģēdiju. Tādēļ pārbaudi veiks nevis pati būvvalde, bet Rīgas domes Audita un revīzijas pārvalde. Šajā pārbaudē ir jānoskaidro, vai darbinieki ir izdarījuši ne tikai to, kas ir viņu pienākumos, bet arī to, ko ļauj viņu tiesības, uzsvēra Ušakovs.
Kā ziņots, Zolitūdē 21.novembra vakarā, iebrūkot lielveikala Maxima jumtam, drupās dzīvību zaudēja 54 cilvēki. Bīstamo darba apstākļu dēļ bojāgājušo mirstīgo atlieku meklēšana turpinājās četras dienas.
Policija izvirzījusi trīs versijas par šīs traģēdijas iemesliem. Pirmā versija ir saistīta ar objekta projektēšanas un uzraudzības iespējamiem pārkāpumiem. Otrā versija saistīta ar šī būvobjekta pirmās kārtas būvi, bet trešā versija saistīta ar otrās kārtas būves elementiem, proti, jumta seguma papildināšanu ar dažādiem materiāliem, veidojot ziemas dārzu un bērnu rotaļu laukumu.
Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas. Kā ziņots, 2007.gada 23.februārī pansionātā Reģi notika plašs ugunsgrēks, ko izraisīja īssavienojums elektroinstalācijā. Ugunsgrēkā gāja bojā 26 pansionāta klienti.