SIA Palink rīkotājdirektore Dace Zundure lūdz policijai izvērtēt viņai sūtītu e-pastu, kurā viņa saskatījusi draudus. Viņa norādījusi, ka e-pastā viņai izteikti draudi no kāda Nika Berga, ko viņa nepazīst. Palink rīkotājdirektore saredz šo draudu saistību ar SIA Palink maksātnespējas procesu.
«E-pastā man tika izteikti draudi, kurus uztvēru kā reālus un kā rezultātā radās pamats uzskatīt, ka mana veselība un dzīvība ir apdraudēta. Nepazīstu nevienu personu ar tādu vārdu, un mana e-pasta adrese nav publiski pieejama. Nevar nepamanīt, ka vēstules nosūtīšanas laiks sakrīt ar SIA Palink maksātnespējas procesu,» norādīja D. Zundure.
Iesniegumā, ievērojot augstākminēto, Valsts policijai izteikts lūgums saskaņā ar Kriminālprocesa likuma noteikumiem uzsākt kriminālprocesu par noziedzīgo nodarījumu, kas ir paredzēta Krimināllikuma 132. pantā, un noskaidrot e-pasta sūtītāju.
Tāpat Palink vērsies ar protestu Ģenerālprokuratūrā pret Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesas šā gada 5. janvāra spriedumu, ar kuru pasludināta uzņēmuma maksātnespēja. «Šajā situācijā maksātnespējas likumi un tiesas spriedumi tiek izmantoti, lai negodprātīgā veidā pārņemtu veiksmīgu uzņēmumu un, visdrīzāk, labi nopelnītu no maksātnespējas procesa administrēšanas,» iesniegumu komentē Palink rīkotājdirektore D. Zundure.
«IKI un Cento veikalu īpašnieka Palink vārdā izsaku cerību, ka Latvijas likumdošanas ietvaros tomēr būs iespēja atzīt par maksātspējīgu uzņēmumu, kurš pilnīgi noteikti ir spējīgs izpildīt visas savas saistības,» norādījusi Palink rīkotājdirektore.
Palink pavēstījis, ka tuvākajā laikā, iespējams, sekos citi iesniegumi tiesībsargājošajām institūcijām.
DB jau rakstīja, ka SIA Palink uzskata, ka pret uzņēmumu tiekot vērsta organizēta pretdarbība, un tiesas spriedums esot absurds.
Jau vēstīts, ka Apvienoto daudznozaru arodbiedrība izplatījusi paziņojumu, ka, iespējams, SIA Palink darbiniekiem ilgstoši maksātas algas aploksnēs, izvairoties no nodokļu nomaksas un nenodrošinot darbiniekiem sociālās garantijas. Pēc arodbiedrības domām uz šo faktu norāda informācija publiski pieejamos uzņēmuma gada pārskatos un nomaksātais sociālo nodokļu apjoms valstij. Savukārt Palink norādījis, ka Palink izmaksājis saviem darbiniekiem algas ierastajā kārtībā. «Pilnīgs murgs. Tāpēc arī afēristi lieto vārdu «iespējams», lai mēs viņus nevarētu iesūdzēt tiesā par goda un cieņas aizskaršanu. Ja mēs visu laiku, arī vakar vakarā, skaitām algas darbiniekiem caur banku, tad dodiet mums kaut vienu piemēru, kā mēs varētu nemaksāt nodokļus?» norādīja SIA Palink rīkotājdirektore.
D. Zundure iepriekš norādīja, ka Palink vadība un akcionāri ir pārsteigti par Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesas lēmumu pasludināt uzņēmuma maksātnespēju, ņemot vērā, ka maksātnespēja tika atzīta, balstoties uz Krievijas Kuzjkinas ciema iedzīvotāja Sergeja Guščina iesniegtās prasības pamata par 21,98 tūkst. Ls parāda piedziņu, kurš cesijas ceļā ieguvis Landekss ieskatā pastāvošu prasījumu, kas izriet no Ģenerālbūvuzņēmēja līguma, kurš starp Landekss un Palink noslēgts 2008. gada 18. septembrī.
Landekss un Palink strīds uzsācies 2010. gada sākumā un šobrīd Rīgas apgabaltiesā atrodas divas tiesvedības. Savā prasībā tiesai Landekss lūdz no Palink piedzīt kopumā vairāk nekā 600 tūkst. Ls. Savukārt Palink ir iesniedzis pretprasību.
Kā arī Palink iesniedzis prasību Vidzemes priekšpilsētas tiesā pret Landekss par pārmaksāto līdzekļu, 17,5 tūkst. Ls, piedziņu. Par radušos situāciju informēts arī premjers Valdis Dombrovskis, Tieslietu, Finanšu un Zemkopības ministrijas.
SIA Landekss valdes loceklis Kaspars Žābaks norādījis, ka būvuzņēmums Landekss šobrīd par padarītajiem darbiem Iki un Cento veikalos Rīgā nav saņēmis gandrīz vienu miljonu eiro. Līdz ar to uzņēmums nespēj norēķināties ar saviem darbiniekiem, materiālu piegādātājiem, u.tml.. Ir apgrūtināta būvkompānijas finansiālā darbība un faktiski apdraudēta tā pastāvēšana.