Piena iepirkuma cenas esot nodzītas zem pašizmaksas, taču lauksaimnieki turpina palielināt ganāmpulkus, investē, gatavojoties vēl asākai konkurencei , trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.
Šobrīd piena lopkopības nozarē esot ārkārtas situācija, saimniecībās naudas plūsma esot apsīkusi, jāiztiek no rokas mutē, jo nepieciešams veikt investīcijas, rēķinoties ar konkurences palielināšanos saistībā ar plānoto ES brīvās tirdzniecības līguma slēgšanu ar ASV.
Palielina ganāmpulku
2013. gadā z/s Pilslejas, kas nodarbojas ar piena lopkopību, strādāja ar augstu rentabilitāti, sasniedzot 32%. «Šobrīd saimniecībā ir 600 govju, kas ir par 100 govīm vairāk nekā pagājušajā gadā. Esam gan piepirkuši, gan pieaudzējuši klāt paši. Nākamajā gadā plānojam turpināt palielināt ganāmpulku,» DB stāsta z/s Pilslejas vadītājs Uldis Krievārs. Viņš uzsver, ka z/s Pilslejas ir viena no top 20 saimniecībām pēc govju skaita un viena no top 10 saimniecībām pēc izslaukuma, kas ir 18 tonnu dienā. Zemnieku saimniecības ganāmpulkā ir tikai Holšteinas šķirnes melnraibās govis, kurām esot augstāki izslaukuma rādītāji nekā Latvijas brūnaļām.
U. Krievārs Pilslejās, kas atrodas Kokneses novada Bebru pagastā, saimnieko jau 13 gadu – kopš 2001. gada, kad saimniecību ar 15 govīm saņēma mantojumā no tēva. Viņš ir studējis lauksaimniecības ekonomiku Konektikutas universitātē (ASV) un uzsver ģimenes saimniecību nozīmību, pieļaujot, ka viņa dēls, kad izaugs, pārņems savās rokās saimniekošanu Pilslejās. «Lauksaimniecībā jau cilvēks ir uz mūžu, parasti saimniecības tiek nodotas nākamajām paaudzēm,» atzīst Pilsleju saimnieks.
Visu rakstu Optimisms palīdz pārvarēt ārkārtas situāciju lasiet 10. decembra laikrakstā Dienas Bizness.