Norvēģijas valdība izlietojusi ārkārtas rezerves, lai iesaistītos naftas un gāzes nozarē strādājošo streika risināšanā, kas ilga 16 dienas un radīja Norvēģijas industrijai aptuveni 2,9 miljardu Zviedrijas kronu (240 milj. Ls) zaudējumus.
Jau pirmdien vēstīts, ka naftas un dabasgāzes ieguves kompānijas pauda, ka otrdien tiks slēgta ražošana, jo uzņēmumi nevar vienoties ar strādniekiem jautājumā par agrāku pensionēšanos, saņemot pilnu pensiju. Šāds solis tika veikts cerot, ka valdība iesaistīsies problēmas risināšanā.
Norvēģijas valdība reaģējusi uz arodbiedrību un kompāniju nevienprātības izraisītām problēmām, Valsts algu padomei (National Wages Board) parūpējoties par «piespiedu šķīrējtiesu». Patlaban nav zināms, cik daudz laika šis process varētu prasīt, tomēr otrdien aptuveni 6500 strādnieku «nekavējoties» atgriezušies pie darba ierastajā režīmā.
«Mēs pieņēmām lēmumu, lai aizsargātu Norvēģijai vitālas intereses,» darba lietu ministre Hanne Bjurstroema (Hanne Bjurstroem) norādīja Reuters. «Tas nebija viegls lēmums, tomēr mums nācās to pieņemt,» norādīja ministre.
Jau vēstīts, ka strādnieki pieprasījuši tiesības doties pensijā jau 62 gadu vecumā, saņemot pilnu pensiju. Oficiālais pensionēšanās vecums Norvēģijā ir 67 gadi. 15 dienu laikā, kopš streiku sākšanās 24. jūnijā, saražotās naftas apjomi Norvēģijā samazinājās par 13%, savukārt dabasgāzes apjomi – par 4%
Tāpat pēc pirmdienas paziņojuma, ka kompānijas nespēj vienoties ar arodbiedrībām un pusnaktī uz otrdienu tiks apturēta naftas un gāzes ražošana, Brent jēlnaftas cena pieauga līdz simts ASV dolāriem par barelu. Patlaban Brent jēlnaftas cena samazinājusies par 1,70 ASV dolāru jeb 1,7% līdz 98,62 ASV dolāriem.