Nord Stream projektā šodien sasniegts vēl viens nozīmīgs attīstības posms – pabeigta otrā 1224 kilometrus garā jūras cauruļvada būvniecība. Plānots, ka pēc apjomīgiem sagatavošanas darbiem cauruļvada nodošanai ekspluatācijā, otrais cauruļvads gāzes transportēšanu uzsāks 2012. gada beigās.
Tas veidos daļu no pilnībā automatizētās divu paralēlu cauruļvadu gāzes transportēšanas sistēmas ar kopējo transportēšanas jaudu līdz aptuveni 55 miljardiem kubikmetru gadā, līdz ar to nodrošinot Eiropas Savienību ar Krievijas gāzi vismaz 50 gadu garumā.
Pēdējā no otrajam cauruļvadam paredzētajām 99 953 tērauda caurulēm tika izgatavota Europipe uzņēmumā Vācijā. Tad šī caurule tika pārklāta ar betona kārtu EUPEC rūpnīcā Mukranā, transportēta uz Slītes sagatavju noliktavu, kas atrodas uz Zviedrijai piederošās Gotlandes salas, un pēc tam nogādāta uz uzņēmumam Saipem piederošā cauruļvada ieguldīšanas kuģa Castoro Sei, kur 2012. gada 17. aprīlī to piemetināja pie kopējā cauruļvada un ieguldīja jūras gultnē. Līdz ar to ir noslēdzies loģistikas posms Nord Stream projektā.
Kopumā abi cauruļvadi sastāv no 199 755 tērauda caurulēm. Katra caurule ir 12 metrus gara, sver aptuveni 24 tonnas un ir ar betona masas pārklājumu. Cauruļvadu ieguldīšanu iepriekš saskaņotā un rūpīgi izplānotā maršrutā Baltijas jūras gultnē veica trīs cauruļvadu ieguldīšanas kuģi – uzņēmumam Saipem piederošais Castoro Sei un Castoro Dieci, un kompānijas Allseas kuģis Solitaire. Kopumā abu cauruļvadu būvniecībā, savienojot caurules ir veiktas apmēram 138 850 metināšanas šuves.
Sagatavošanās darbi otrā cauruļvada nodošanai ekspluatācijā jau ir uzsākti. Cauruļvada katrs no trīs posmiem tiks piepildīts ar jūras ūdeni, tīrīts un notiks spiediena testēšana. Pēc spiedienu testu veikšanas visi trīs cauruļvada posmi maija un jūnija laikā zem ūdens netālu no Somijas un Zviedrijas krastiem tiks savstarpēji savienoti, kur katrā posmā spiediens mainīsies attiecīgi no 220 uz 200 un no 200 uz 177,5 bāriem.
Pēc ūdens izsūknēšanas un cauruļvada izžāvēšanas, pabeigtais cauruļvads tiks pievienots pie Krievijas un Vācijas krasta zonas un, tuvojoties gada nogalei, tiks nodots ekspluatācijā kā daļa no pilnībā automatizētā Nord Stream paralēlo cauruļvadu sistēmas. Pirmais cauruļvads gāzes transportēšanu uzsāka 2011. gada novembrī.
Nord Stream ir dabasgāzes cauruļvads, kas caur Baltijas jūru savieno Krieviju ar Eiropas Savienību.