No Latvijas Krājbankas varētu neizdoties atgūt līdzekļus, lai pilnībā norēķinātos ar Noguldījumu garantiju fondu.
Iepriekš tika lēsts, ka no Krājbankas izdosies atgūt 336 milj. Ls atmaksai Noguldījumu garantiju fondā (NGF), kas cita starpā 200 miljonus latu ir aizņēmies no Valsts kases, turklāt tika dota neliela cerība daļu naudas atgūt arī tiem Krājbankas noguldījumiem, kam bankā glabājās vairāk nekā garantētie 70 tūkst. Ls.
Tomēr Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītājs Kristaps Zakulis, paziņojot, ka FKTK atbalsta bankas adminstratora KPMG Baltic priekšlikumu ļaut bankai bankrotēt, pieļāva iespēju, ka no Krājbankas aktīvu realizācijas iegūto līdzekļu varētu nepietikt, lai pilnībā nokārtotu saistības pret NGF, nemaz nerunājot par Krājbankas lielajiem noguldītājiem, kuriem Krājbankā iestrēguši 200 milj. Ls.
«Kopumā ir administratora vērtējums, lai saprastu, kāds ir bankas aktīvu stāvoklis, kuri pieejami un kuri ir aprūtināti, kā arī parādās papildu informācija, kas var interesēt tiesībsargājošās iestādes - no vērtējuma ir dažādas aplēses, kāds realizācijas laiks, kādas labākās iespējamās cenas, ņemot vērā to, kas šobrīd valda tirgū,» tā K. Zakulis.
KPMG Baltic atzina, ka tas, vai NGF (kas ir pirmais kreditoru rindā bankas bankrota gadījumā) varēs atgūt visu naudu, atkarīgs no tā, cik daudz finanšu līdzekļu administratoram izdosies iegūt bankas aktīvu realizācijas rezultātā, ko savukārt ietekmē virkne faktoru, arī kopējā ekonomiskā situācija un aktīvu, tai skaitā kredītportfeļa un nodrošinājumam izmanto ķīlu kvalitāte pārdošanas brīdī. «Protams, iespēju norēķināties ar kreditoriem ietekmē arī juridisko procesu iznākums pret atsevišķām korespondentbankām, kā arī citu kredītu atgūšana, kas ir problemātiska un kuru ķīlas vērtība ir stipri pazeminājusies,» KPMG teikto DB citēja kompānijas pārstāvis Oskars Fīrmanis.
Arī K. Zakulis bija pesimistiski noskaņots attiecībā uz iespēju raiti atgūt vairāk nekā 100 milj. Ls no Krājbankas korespondējošajiem kontiem citās bankās. «Nekas nav mainījies, nekas labāk nav kļuvis. Parādās informācija, ka ārvalstīs ir kādi prasījumi, kur rezultātā korkontos esošie līdzekļi pēkšņi pienākas citām personām. Izskatās, ka grūti tagad ir ar atgūšanu. Par tiem jācīnās, lai atgūtu, tie šobrīd nav pieejami, un tas ņemts vērā, veidojot bilanci,» skaidroja FKTK vadītājs.