Operācija, kuras laikā tika nogalināts Osama bin Ladens, vēl pirms tika paziņots par pasaules meklētākā terorista nāvi ir bijusi atspoguļota mikroblogu vietnē Twitter, vēsta pasaules ziņu aģentūras.
IT speciālists Sohaibs Athars, kurš dzīvo Abotabadā, kur mitinājās arī bin Ladens, neko nenojauzdams par vēsturiskajiem notikumiem aprakstīja savus novērojumus Twitter. S. Athars saprata savu vēstījumu nozīmi tikai tad, kad ASV prezidents Baraks Obama paziņoja par bin Ladena nāvi.
S. Athars vietnē apraksta kā virs Abotabas lido helikopters un pēc tam ir dzirdami sprādzieni, pēc tam sākoties apšaude un viņš cerot, ka «nav sācies kaut kas nejauks».
Pēc pāris stundām S. Athars jau ar pārsteigumu secināja, ka «tagad es esmu puisis, kas tiešsaistē blogoja par uzbrukumu Osamam par to pat nenojaušot». Notikumu aculiecinieks paskaidroja, ka nav nekāds brīnums, ka viņš bijis vienīgais cilvēks, kas ziņojis par notiekošo. «Es lietoju Twitter jau kādus sešus gadus un rakstu par Abotabu tāpēc, ka neviens nekad par to nerunā,» skaidro S. Ahtars.
Pēc tam kā pasauli aplidoja vēsts par bin Ladena nāvi, S. Ahtars acumirklī kļuva par slavenību ar kuru vēlas runāt daudzi masu mediju pārstāvji. Žurnālistu uzmanība ir tik liela un visaptveroša, ka S. Ahtars esot pārguris un vairs nevēlas ne ar vienu runāt, savā vietnē Twitter norādot, ka «Bin Ladens ir miris. Es viņu nenogalināju. Lūdzu ļaujiet man gulēt.»
Kopš Twitter radīšanas tas ir kļuvis par vienu no svarīgākajiem rīkiem kuru ļaudis izmanto, lai ziņotu par notiekošo pasaulē. Piemēram, 2009. gadā Jānis Krūms bija pirmais, kurš, izmantojot Twitter, ziņoja par lidmašīnu, kura bija piedzīvojusi avārijas nosēšanos Hudzonas upē.
Arī Tuvajos Austrumos notiekošo nemieru organizētāji izmanto Twitter un Facebook, lai koordinētu demonstrācijas un ziņotu par notiekošo, piemēram, sacelšanās Ēģiptē, kas noveda pie valsts līdera Hosni Mubaraka atkāpšanās, nereti tiek saukta par «Twittera revolūciju».