Teroristu līdera Osama bin Ladena nogalināšanas apstākļi var radīt potenciāli negatīvas politiskās sekas Rietumiem ar Pakistānu, raksta Reuters.
Ņemot vērā to, ka al Qaeda līderis ticis nonāvēts netālu no Pakistānas galvaspilsētas (ciematā, kur atradusies Pakistānas militārā treniņu bāze), tiek raisīts jautājums, cik ļoti minētās valsts amatpersonas iesaistījušās O. bin Ladena slēpšanā. Pret Pakistānu jau asu kritiku izteikusi Indija.
Tāpat spekulācijas par to, ka Pakistānas varas iestādes piedalījušas bin Ladena slēpšanā jau izsaukušas vairāku ASV politiķu protestus par to, ka minētā valsts Pakistānai ik gadu ziedo miljardiem ASV dolāru. «Mūsu valdībai ir fiskālās problēmas. Ja mēs dodam naudu valstij, kas mūs pilnībā neatbalsta, tā ir problēma daudziem. Ir skaidrs, ka viņa (bin Ladena) atrašanās tik tuvu galvaspilsētai rada jautājumus. Mēs šobrīd par to runājam ar Pakistānu. Tas nav iedomājami, ka bin Ladens netika atbalstīts šajā valstī, kuras sistēma tam ļāva tajā palikt paildzinātu laika posmu,» tā ASV senatore Diāna Feinsteina.
Šādu iespējamību gan noliegušas Pakistānas amatpersonas. «Neskatoties uz to, ka svētdienas notikums nav bijusi kopīga operācija, desmit gadu ilgā sadarbība ar ASV un Pakistānu ir novedusi pie tā, ka ticis iznīcināts Osama bin Ladens, kas bija drauds visai civilizētajai pasaulei,» norādījis Pakistānas prezidents Asifs Ali Zardari.
Jāpiebilst, ka ASV Kongress ir apstiprinājis Pakistānai 20 miljardu ASV dolāru lielu palīdzību, kas lielā mērā ir militārā tehnika, kas savukārt tiek dota, lai Pakistānas valdība karotu ar «sev» nelabvēlīgajiem militāristu grupējumiem. Šobrīd Pakistānas pusē nostājusies Ķīna, kas saka, ka tā nav vainojama pie nekādām apsūdzībām.