Aktīvistu grupa, kas sevi dēvē par Ceturtās atmodas tautas armiju (4ATA), paziņojusi, ka izbeidz savas publiskās aktivitātes – valsts un pašvaldību institūciju un kapitālsabiedrību darbinieku atalgojuma datu publiskošanu internetā.
Neo rakstiskā interneta intervijā LTV raidījumam De facto skaidrojis, ka «ceturtdien bija pēdējā reize algu sarakstu publicēšanai līdzšinējā formā. Es domāju, ka esam kliedējuši šaubas par reālo situāciju ar algām valsts sektorā, ja iepriekš bija tikai aizdomas, tad tagad ir arī kādi skaitļi, kas to apstiprina. Mūsu misijas viens posms ir beidzies, varam noiet pagrīdē ». Kāds ir nākamais posms – to Neo neatklāj, vien liek nojaust – ka atgriešanās varētu notikt rudenī, pirms Saeimas vēlēšanām, jo «jāņem vērā arī vidējais cilvēka atmiņas ilgums Latvijā - 3 mēneši ».
Analizējot Neo un viņa publiskotās informācija ietekmi, sabiedrisko attiecību konsultants Jurģis Liepnieks norādījis, ka neko īpaši jaunu Neo nav atklājis.
Raidījums informēja, ka divus mēnešus pēc vērienīgās datu noplūdes no VID elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS), VID vēl turpinās ierosinātā disciplinārlieta pret ministrijas augstākā līmeņa vadītājiem, ieskaitot arī Informātikas pārvaldes direktori Ivetu Bērtulsoni. Savukārt četriem VID darbiniekiem izteikts rājiens.
Pagaidām VID nav vērsies arī pret datu bāzes izstrādātāju – Exigen Services, kura vienīgais zaudējums pagaidām ir tikai krietni pabojātā reputācija. VID pārstāve Agnese Grīnberga uzsver, ka juristi turpina strādāt pie līguma un abu pušu rīcības izvērtēšanas, jo līgumā neesot precīzi atrunāts – tieši kā definējams kvalitatīvs vai nekvalitatīvs darbs. Tāpēc pagaidām vēl nav iespējams pateikt, vai VID ir pietiekams juridisks pamats piedzīt līgumsodu no Exigen par Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) radušos «caurumu », ko Neo izmantoja datu iegūšanai.
VID nav vērsies arī pret EDS sistēmas auditētāju KPMG Baltics, kas pirms pusotra gada auditēja VID sistēmu, jumta līguma ietvaros saņemot gandrīz 46 tūkstošus latu.
Raidījumam Neo atzinis, ka interese par valsts informācijas sistēmām viņam saglabāsies. Tā kā valsts iestādes esot paziņojušas, ka visi «caurumi » novērsti, Neo pārbaudīšot, kā iestādēm veicas ar šī rīkojuma izpildi.
Neo vārds tagad tiekot izmantots gan T-kreklu apdrukā un kokteiļu nosaukumos, gan to regulāri piemin politiķi un mediji. Taču J. Liepnieks atzinis: «Es nejūtu Neomāniju – ka pasaule pēc Neo būtu savādāka nekā pirms Neo. »