«Par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) reorganizāciju diskutēts tika ilgi un tikai pērn novembrī tā tika uzsākta. Bet noris neefektīgi.
Reģionālās iestādes tika pārveidotas, ierēdņu skaits samazināts. Bet tikai formāli – ierēdņi no darba atbrīvoti netika. Kamēr VID vadība turpina lemt, cik darbinieku būs nepieciešams turpmāk, daudzi no viņiem jau mēnešiem vairs nepilda savus tiešos pienākumus, bet algu turpina saņemt,» svētdien informēja TV3 raidījums Nekā personīga.
Tas atgādināja, ka līdz pērnā gada novembrim Latvijā darbojās piecas VID teritoriālās iestādes un 38 nodaļas. Pēc reformas darbu turpina 12. Daudzi VID ierēdņi vairs nebija vajadzīgi.
Valmierā, Vidzemes reģionālajā administrācijā, šādu nevajadzīgo darbinieku esot 50. Daļa piekritusi pāriet darbā uz Rīgu ar citām algām un citos amatos. Daļa no darba VID aizgājusi. Bet tie, kas reformai nepiekrita - turpinot nākt uz darbu un gaidot atbrīvošanu no amata. Nevajadzīgo, bet neatbrīvoto darbinieku uzdevumi nodoti citiem, zīmogi iznīcināti, paroles darbam ar VID datu bāzēm likvidētas. Viņi nākot uz darbu un par to pašu samaksu veicot palīgdarbus - kārtojot dokumentus mapēs, kaut ko sameklējot, kaut ko noliekot plauktā.
Ierēdņi, kuri pēc VID reformas vairs nav vajadzīgi, bet tajā pašā laikā nav atlaisti, esot vairākās VID nodaļās. Talsu nodaļā 8 darbinieki neko nav darījuši no 21.decembra līdz 26.aprīlim. Aprīlī viņi beidzot atlaisti. Četrus mēnešus 8 ierēdņi algu saņēmuši par neko, akcentēja raidījums.
Nekā personīga zināms, ka visā Latvijā šādu VID ierēdņu ir ap 100. Pēc amatpersonu deklarācijām spriežot, ar vidējo algu – 500 latu mēnesī. Tātad mēnesī VID ierēdņu algošanai, kuri neko nedara, tērē 50 000 latu.
VID ģenerāldirektore Nellija Jezdakova no sarunas ar žurnālistiem par dienesta reorganizāciju runāt nav gribējusi.