Rīgas domes Komunālo un dzīvokļu jautājumu komiteja neatbalsta Rīgas pašvaldības namu apsaimniekošanas kapitālsabiedrību kapitāla daļu nodošanu privatizācijai, jo tās ir nepieciešamas valsts pārvaldes funkciju un uzdevumu un pašvaldības komercdarbības veikšanai.
Komiteja neatbalsta 15 SIA - Avota nami, Daugavas nami, Juglas nami, Krasta nami, Ķengaraga nami, Mežciema namsaimnieks, Pļavnieku nami, Purvciema nami, Rīgas centra apsaimniekotājs, Sarkandaugava, Valdemāra nami, Vecmīlgrāvis, Viesturdārzs, Zemgale un Kurzemes namu apsaimniekotājs nodošanu privatizācijai.
Komitejas priekšsēdētājs Ivars Gaters norādījis, ka lielākajā daļā dzīvojamo māju nav izveidotas dzīvokļu īpašnieku sabiedrības, tāpēc patlaban pašvaldības namu apsaimniekošanas uzņēmumu privatizācija nav pieļaujama. Viņš arī izteicies, ka sasteigta privatizācija var radīt lielas problēmas gan iedzīvotājiem, gan pašvaldībai, jo iekams dzīvojamās mājas nebūs pārņēmušas dzīvokļu īpašnieku sabiedrības un ēkas atradīsies Rīgas pašvaldības bilancē, visa atbildība par notiekošo būs jāuzņemas Rīgas domei.
Komunālo un dzīvokļu jautājumu komiteja ir tikai sniegusi savu negatīvo atzinumu, bet domē par privatizācijas jautājumiem atbild Pilsētas īpašuma un privatizācijas lietu komiteja, kurai arī būs jāgatavo lēmumprojekti par pašvaldības namu apsaimniekošanas kapitālsabiedrību kapitāla daļu nodošanu vai nenodošanu privatizācijai. Galīgo lēmumu šajā jautājumā pieņems Rīgas dome.
Db jau rakstīja, ka domes vadībā viedokļi par namu pārvalžu privatizāciju radikāli atšķiras, jo privatizāciju atbalsta vicemērs Jānis Dinevičs, norādot uz iespējamiem tiesu darbiem atteikuma gadījumā. Uz katras namu pārvaldes privatizāciju pieteikušies aptuveni 5 pretendenti, kas pieteikumus iesniedza jau 2006. gadā.