Neraugoties uz to, ka cenu kāpuma preču biržas jeb tā dēvētās importētās inflācijas dēļ pēdējos gados ir auguši iedzīvotāju tēriņi ar mājokli saistītajiem izdevumiem, pērn sarucis šo tēriņu īpatsvars kopējā mājsaimniecību izdevumu struktūrā, kas skaidrojams ar iedzīvotāju ienākumu nelielu palielināšanos saistībā ar nodarbinātības pieaugumu un nelielu darba algas kāpumu.
Centrālās statistikas pārvaldes pētījuma rezultāti liecina, ka mājokļa uzturēšanas izdevumi ir sasnieguši Ls 90 mēnesī, kas ir 17,2% no mājsaimniecības rīcībā esošajiem ienākumiem. Lai arī mājokļa uzturēšanas izdevumi ir pieauguši, tomēr pērn pirmo reizi kopš 2008. gada mājokļa uzturēšanas izdevumu pieaugumu ir apsteidzis iedzīvotāju ienākumu pieaugums, līdz ar to par 0,7 procentpunktiem ir samazinājusies mājokļa uzturēšanas izdevumu attiecība pret mājsaimniecības ienākumiem.
Pētījuma laikā secināts, ka tikai 12% no kopējā mājsaimniecību skaita šādus izdevumi neuzskata par apgrūtinošiem. Mājokļa uzturēšanas izdevumu slogs visaugstākais ir mājsaimniecībām ar zemākajiem ienākumiem Šīs mājsaimniecības mājokļa izmaksu segšanai 2012.gadā tērēja 34% no to rīcībā esošā ienākuma.
2012.gadā 21,7% mājsaimniecību pēdējo 12 mēnešu laikā naudas trūkuma dēļ bija palikušas parādā par komunālo pakalpojumu rēķiniem. To mājsaimniecību īpatsvars, kuras ir bijušas parādā par komunālo pakalpojumu rēķiniem vienu reizi, 2008.-2012.gadā ir bijis stabils un tuvu 4%, tikmēr to, kuras bijušas parādā divas un vairāk reizes, pieaudzis no 7,6% 2008.gadā līdz 17,5% 2012.gadā.
Komunālos pakalpojumu rēķinus visgrūtāk ir apmaksāt mājsaimniecībām, kurās ir viens pieaugušais ar bērniem līdz 17 gadu vecumam – 44% šādu nepilno ģimeņu naudas trūkuma dēļ ir bijušas parādā par komunālo pakalpojumu rēķiniem..