Lai palielinātu valsts budžeta ieņēmumus, kā arī mazinātu sociālo spriedzi, progresīvais iedzīvotāju ienākumu nodoklis būtu jāievieš jau no 2010. gada 1. janvāra, uzver LSDSP.
Pēc partijas domām, tas ir pirmais solis, kura realizēšana Latvijai ir nepieciešama jau sen. Kā norāda Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas (LSDSP) ģenerālsekretārs Ansis Dobelis: «Diemžēl vienreiz šī valdība centās sabojāt progresīvā ienākuma nodokļa ideju, kad no Finanšu ministrijas nāca ierosinājums nodokļu slogu palielināt jau tiem cilvēkiem, kuru ienākumi ir tikai 300 lati mēnesī. Tādējādi tiek grauta progresīvā nodokļa būtība – solidāri sadalīt nodokļu slogu starp sabiedrības bagātāko un maznodrošinātāko daļu, kā arī veidot plašu vidusslāni. Un lai tas notiktu, pirmais nodokļu palielinājums var skart cilvēkus, kuru ienākumi pārsniedz vismaz 1000 latu ik mēnesi.»
Ieviešot progresīvo ienākumu nodokli, valdībai vienlaikus būtu jārealizē pasākumi, kas ierobežotu vai pat izskaustu iespējas gūt regulārus ienākumus, apejot nodokļu sistēmu, piemēram, apliekot ar nodokli dividendes, atzīmē LSDSP. Partija ir pārliecināta, ka Latvijā šodien ir nepieciešams realizēt daudzās labklājības valstīs pārbaudītu praksi – palielināt valsts lomu ekonomikā, sociālās un ekonomiskās problēmas risināt, balstoties uz solidāriem principiem.
Premjers Valdis Dombrovskis ir apstiprinājis, ka jaunnedēļ turpināsies diskusijas un varētu tikt panākta vienošanās par iespējamajām izmaiņām nodokļu politikā 2010. gadā. Pirmdien koalīcijas partneri esot uzklausījuši Finanšu ministrijas pārstāvju sniegto informāciju par nodokļu datiem un patlaban ministrijai dots uzdevums izveidot kārtējo «bāzes scenāriju», par ko turpmāk diskutēt.