Vairāki ražotāji Liepājā sašaurinājuši ražošanas apjomus un pārgājuši uz īsāku darba nedēļu.
Db jau rakstīja, ka sakarā ar plānotajiem remontiem a/s Liepājas metalurgs pārgājusi uz piecu darba dienu nedēļu. Vairāku uzņēmumu darbiniekiem tiek piedāvāta savstarpēja vienošanās ar darba devēju par saīsinātu darba nedēļu, Db apliecināja Liepājas Arodbiedrību centrā.
Darba devēji šobrīd izmanto ekonomiskās lejupslīdes situāciju diezgan bezkaunīgi, sarunā ar Db norādīja LAC vadītājs Jānis Neimanis. Lai slēptu kolektīvo atlaišanu, darba devēji piedāvājot darbiniekiem izbeigt darba attiecības pēc savstarpējas vienošanās, galu galā atņemot darbu zaudējušajam nozīmīgas sociālās garantijas. Izplatīta prakse esot samazināt stundas tarifa likmi tiktāl, ka kļūst neizdevīgi strādāt, un darbinieks pats uzteic darbu. "Izmantojot cilvēku nezināšanu, viņus faktiski apkrāpj," sacīja J. Neimanis.
Tomēr uz šī fona esot arī pozitīvas tendences. Novērojama nozares uzņēmumu kooperēšanās. Liepājā darbojas vairāki desmiti mazo veļas šūšanas uzņēmumu, un jaunākā novērotā tendence ir uzņēmumu kooperēšanās. Ja agrāk uzņēmumi uzlūkoja viens otru par konkurentiem, tad šobrīd, lai uzņēmums izddzīvotu un varētu noslogot darbiniekus, uzņēmumi piedāvā citiem nozares ražotājiem par izdevīgu cenu izpildīt ārpuskārtas pasūtījumus. To Db apliecināja vairāki uzņēmumi, gan atsakoties izpaust konkrētus sadarbības modeļus, jo tas esot komercnoslēpums. Tostarp ir vairāki mazie tekstilražotāji Liepājā, kas atraduši jaunas nišas un iespējas izdzīvot un pat attīstīties.
Veļas šūšanas uzņēmums Nikol Djumon, kas darbojas četrus gadus, pēdējos mēnešus strauji kāpinājis apgrozījumu, ko skaidro ar noieta tirgus paplašināšanos - paralēli Krievijai sākta produkcijas tirgošana arī Eiropas valstīs. 2007. gadā darbu sākuši arī vairāki jauni mazie tekstiluzņēmumi, Db pastāstīja Liepājas Arodbiedrību centrā.
Oktobrī Liepājā Nodarbinātības Valsts aģentūrā pieteikts 63 plānotu darbavietu palielinājums, bet 41 darbavietu plānots samazināt, liecina NVA publiskotie dati.