Būvkompānija LEC (Latvijas Energoceltnieks) investējusi pusmiljonu eiro jaunas pazemes urbšanas tehnoloģijas iegādei. Jaunā iekārta būtiski pilnveidos inženierkomunikāciju darbus.
Juanā iekārta ir īpaši piemērota darbiem sarežģītos vides apstākļos, turklāt samazinās komunikāciju izbūves izmaksas - turpmāk nevajadzēs bojāt apkārt esošo infrastruktūru un traucēt pilsētas satiksmi. Jauno urbšanas tehnoloģiju LEC piedāvās arī kā atsevišķu pakalpojumu citiem būvniekiem, nodrošinot apkalpošanu un speciāli apmācītus un kvalificētus darbiniekus.
Ditch Witch pazemes urbšanas tehnoloģija paredzēta inženierkomunikāciju tīklu izveides darbiem. Tā var tikt izmantota pazemes komunikāciju izbūvē, tai skaitā ūdensvadu, gāzes vadu, telekomunikāciju. Tā kā jauno tehnoloģiju varēs izmantot apvidos, kuros līdz šim piekļūšana ir bijusi apgrūtināta, tagad komunikāciju izbūve būs iespējama arī zem upes vai purva tuvumā.
Andris Asars - Asarovskis, būvkompānijas LEC valdes loceklis: „Jaunās tehnoloģijas iegāde ir nozīmīga investīcija darba efektivitātes uzlabošanā, turklāt to paredzēts izmantot ne tikai savām vajadzībām, bet arī piedāvāt kā pakalpojumu citiem uzņēmumiem, paplašinot LEC piedāvāto pakalpojumu spektru. LEC īpaši nozīmīga iegādātā jaunā tehnika ir tieši optisko līniju izbūvei sarežģītos apvidos. Iegādātā urbšanas tehnoloģija ir viena no jaudīgākajām kāda līdz šim Latvijā bija pieejama. Šādas jaudas Ditch Witch pazemes urbšanas tehnoloģija šobrīd ir trešā Baltijā; pa vienai iekārtai jau pieejamas Lietuvā un Igaunijā. Jaunā urbšanas tehnoloģija dod iespēju ne tikai darbiniekiem ērtāk un efektīvāk veikt darbus, bet ir arī videi draudzīgāka un ievērojami samazina izmaksas, jo netiek bojāta apkārt esošā infrastruktūra, tai skaitā asfalts, koku saknes utml.”
Ditch Witch pazemes komunikāciju ieguldīšana ar horizontāli virzītu urbšanas metodi ir datorizēta sistēma, kuras lietošanai LEC darbinieki ir izgājuši speciālu apmācības kursu, kas ļauj vadīt tehniku. Ditch Witch pazemes komunikāciju ieguldīšanas ar horizontāli virzītu urbšanas metodi tehnoloģija ļauj urbt 15m dziļumā, 0.5-1m diametrā un 400m garumā. Turklāt tā vienlaicīgi gan urbj, gan iegulda cauruli.