Latvija emitējusi desmit gadu obligācijas viena miljarda eiro apmērā ar fiksēto procentu likmi 2,875% gadā (ienesīgums 2,961%), liecina Finanšu ministrijas informācija.
Pieprasījums pēc Latvijas obligācijām vairāk nekā trīs reizes pārsniedza piedāvājumu. Finanšu ministrs Andris Vilks ir gandarīts par noorganizēto obligāciju emisiju eiro valūtā un lielo starptautiskā finanšu tirgus dalībnieku interesi.
«Šī Latvijai šogad ir jau otrā sekmīgā obligāciju izcenošana eiro valūtā, un tā apliecina mūsu valsts spēju veiksmīgi iekļauties starptautiskajos finanšu tirgos, kā arī ārvalstu investoru lielo interesi. Darījums ir veikts ļoti izdevīgā brīdī, jo Latvija ir kļuvusi par eirozonas dalībvalsti, savukārt eirozona ir atgriezusies pie izaugsmes. Tas nozīmē, ka arī investoru interese un uzticēšanās Latvijas ekonomikai aug, un veiktā emisija nodrošinās resursus, kas ļaus mums nākamajā gadā pārfinansēt Eiropas Komisijas aizdevumu,» norāda finanšu ministrs Andris Vilks.
Šorīt LNT raidījumā 900 sekundes Vilks gan arī izteicās, ka, ņemot vērā konfliktu starp Krieviju un Ukrainu un spekulācijām ap to, investoru aktivitāte Latvijā varētu mazināties.
Emisija īstenota saskaņā ar valsts aizņemšanās stratēģiju un ņemot vērā šā brīža labvēlīgo situāciju starptautiskajos finanšu tirgos.
Emisijā piesaistītos resursus plānots izmantot vispārējās finansēšanas nepieciešamības segšanai, tai skaitā 2015. gada janvārī plānotajai aizdevuma atmaksai Eiropas Komisijai 1,2 miljardu eiro apmērā, kura aizņēmuma likme bija 3,125%, kas ir augstāka nekā ar emisiju piesaistīto resursu likme.
Investoru interese par iespēju iegādāties Latvijas vērtspapīrus bija ļoti liela, sasniedzot plašu investoru līdzdalību primāri no Eiropas (Vācijas, Austrijas, Šveices, Lielbritānijas, Baltijas u.c.), kā arī no Āzijas un citiem reģioniem.
Iepriekšējā Latvijas obligāciju emisija starptautiskajos finanšu tirgos notika 2014. gada janvārī, kad tika emitētas septiņu gadu obligācijas viena miljarda eiro apmērā ar fiksēto procentu (kupona) likmi 2,625% gadā (ienesīgums 2,815%).