«Latvijas uzņēmējiem jāatceras trīs vārdi – kvalitāte, kvantitāte un ilgtspēja. Kvalitāte jau ir, bet, ja būs arī kvantitāte, tad Ķīnas tirgū Latvijas uzņēmējus gaida gaiša nākotne. Politisko šķēršļu vairs nav, un tagad mēs darīsim visu iespējamo, lai stiprinātu Latvijas un Ķīnas attiecības ne vien politiski, bet arī ekonomiski,» foruma Invest Expo 2011 preses konferencē norādīja Ķīnas Tautas Republikas vēstnieks Latvijas Republikā Hu Ješuņs.
Vēstnieks atzīmēja, ka nākotnē Ķīna arvien vairāk importēs Latvijas produkciju. «Ķīnas ekonomika ir otrā lielākā pasaulē, un tā iepriekšējos gados pieauga par 10% gadā. Šāda izaugsme turpināsies arī turpmākos gadus. Ķīna importē daudz, un tas rada labas biznesa iespējas ārvalstu uzņēmējiem. «China Business Days 2011» ir iespēja Latvijas uzņēmējiem piesaistīt investīcijas un veidot sadarbību ar Ķīnas uzņēmējiem,» teica Hu Ješuņs.
Sešdesmit Ķīnas uzņēmumu vadītāji un īpašnieki kontaktus ar Latvijas uzņēmējiem meklēs Ķīpsalā notiekošajā pirmajā Ķīnas tirdzniecības un investīciju misijā. Ķīnas uzņēmēji brauc uz Latviju, lai uzsāktu sadarbību un, iespējams, arī investētu nekustamajā īpašumā, infrastruktūrā, kā arī citu nozaru uzņēmumos. «Beidzot esam atrisinājuši politiskos jautājumus un tagad pamazām risinām ekonomiskos jautājumus attiecībās ar Ķīnas Tautas Republiku, un šis ir ļoti liels panākums. Ķīnas biznesam ir sava specifika – Ķīnas uzņēmēji augstu vērtē iespējamo partneru lojalitāti, tāpēc mūsu cilvēkiem ir jārēķinās ar ļoti pakāpenisku sadarbības attīstību,» stāstīja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LRTK) Ķīnas jautājumu koordinators Sergejs Davidovs.
Šāda Ķīnas interese ir izdevīga Latvijai, un ekonomikas ministrs Artis Kampars apgalvo, ka investīciju piesaiste un tām labvēlīgas vides radīšana patlaban ir viena no Latvijas valdības galvenajām prioritātēm. «Jāatzīst, ka joprojām pastāv birokrātiskie šķēršļi un nepilnības ne tikai valsts, bet arī pašvaldību līmenī, kuri jānovērš, lai investors justu, ka viņš ir gaidīts,» norādīja Artis Kampars.