Šā gada marta sākumā savu pirmo datorspēles sezonu uzsāka tenisa spēle Tennio, kurā spēlētājam jākļūst par tenisa treneri virtuālam tenisistam. Pats spēles radītājs Pauls Sondors savulaik spēlējis tenisu, bet šobrīd kļuvis par profesionālu treneri.
Jelgavas biznesa inkubatora ietvaros darbojošās spēles Tennio lietotājam ir jāsastāda savam virtuālam tenisistam detalizēti treniņu grafiki, jāplāno, kuros turnīros viņa virtuālais tenisists piedalīsies, jāizlemj, no kuriem spēles mačiem labāk atteikties, tāpat ir jāvērtē arī sava virtuālā audzēkņa fiziskā sagatavotība un jānodrošina viņš ar nepieciešamo ekipējumu – raketēm, somām, apģērbu u.c.
Aptuveni 10% spēles spēlētāju arī reālajā dzīvē aizraujas ar tenisu, tomēr pārējie ir tie cilvēki, kam patīk menedžēšanas spēles, Db.lv stāstīja tenisa menedžēsanas spēles radītājs P. Sondors.
Spēle tika izstrādāta divu gadu garumā, un tās veidotāji paši ir profesionāli tenisa treneri un bijušie tenisisti, kā arī menedžmenta spēļu mīļotāji - P. Sondors, Viesturs Lokmanis, Jānis Saldābols, Rihards Zbitkovs, Māris Daģis, Guntis Šmaukstelis, Mārtiņš Legzdiņš.
P. Sondors Db.lv stāstīja, ka šī spēle veidota tā, lai maksimāli atbilstu realitātei, tomēr tās nolūks nav kļūt par izglītojošu materiālu. «Tomēr, ja cilvēks ir aizrāvies, tad šajā spēlē, kā arī tās forumā var uzzināt daudz jauna par profesionālo tenisu,» viņš norāda.
Kopš tenisa menedžmenta spēles Tennio pirmās «tenisa sezonas» sākšanās šā gada 5. martā spēlei ir pievienojušies gandrīz 1800 tenisa vai laika menedžēšanas mīļotāji. Lielākā daļa spēlētāju patlaban ir Latvijā, tomēr Tennio spēlē arī Brazīlijā, Lielbritānijā, ASV, Ungārijā, Beļģijā, Čehijā un citur. Spēles virtuālais gads ilgs 16 nedēļas, pēc gada spēlētāji paliks vecāki mainīsies turnīru uzvarētāji un tiks godināti reitinga līderi.
Lai varētu «audzināt» savu virtuālo tenisistu, spēle nav jāielādē vai jāpērk - to iespējams spēlēt, piereģistrējoties tās mājaslapā.
Spēles Tennio radītājs P. Sondors norāda, ka patlaban vēl nav sasniegti labākie rezultāti spēles popularizēšanā. «Līdz šim esam stāstījuši par spēli dažādos tenisa mīļotāju forumos, kā arī rīkojuši nelielu akciju sociālajā tīklā Facebook, tāpat arī informācija izplatās,cilvēkiem stāstot par spēli saviem domubiedriem, draugiem,» stāsta tenisa treneris un spēles radītājs.
Spēles radītāju mērķis ir sasniegt 10 tūkst. lietotājus katrā no valstīm, kurā tā tiek spēlēta.
P. Sondors novērojis, ka spēli parasti spēlē vīrieši pēc 30 gadu vecuma vai arī jaunieši līdz 25 gadu vecumam. «Bērniem šī spēle varētu šķist arī par sarežģītu,» viņš skaidro.