«Cilvēki kopumā diemžēl ir iedzīti nabadzības strupceļā, un paradoksāli ir tas, ka mēs pagājušā gada nogalē runājām par to, ka par apgādībā esošu personu vajadzētu palielināt atvieglojumus par 10 latiem no 1. janvāra. Tad valdība mums izmisīgi stāstīja, ka nav naudas un ka to nevar izdarīt, un ka to varēs izdarīt tikai no 1. jūlija. Tātad reāli no 1. jūlija cilvēki saņems divus latus un 40 santīmus klāt savai algai par apgādājamo personu.»
Tā LNT raidījumā 900 sekundes sacīja Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) priekšsēdētājs Pēteris Krīgers, piebilstot, ka vēlāk šie paši cilvēki redz «visus tos soļus ar dažādām prēmijām, ar dažādiem algu palielinājumiem dažādām amatpersonu kategorijām». «Tas vienkārši ir ciniski,» tā viņš.
«Katrā sēdē, kurā ir runāts gan par neapliekamo minimumu, gan par minimālo algu, gan par citiem rādītājiem, mēs esam teikuši, ka uzskatām, ka ir vesela rinda ļoti stratēģiski svarīgas profesijas valstī, kurām ir steidzīgi jāpalielina algas. Pirmkārt, tie ir skolotāji, tie ir medicīnas darbinieki, tie ir kultūras darbinieki, tie bija arī sociālie darbinieki, policisti... Mēs redzam, ka šeit vienkārši vairs nav cilvēku, kas strādā, un, ja mēs gribam mūsu valsti normāli attīstīt, tad bez izglītotas, bez veselīgas tautas mēs to nekad nevarēsim izdarīt. Mēs redzam, ka ir šie biklie mēģinājumi, kad tiek paaugstinātas algas lielajām kaut kādām amatpersonām vai deputātiem, un tas mūs no krīzes droši vien neizvedīs,» sacīja LBAS priekšsēdētājs.
Viņš gan atzīst, ka atsevišķa nelielas izmaiņas esot - nedaudz algas esot palielinātas sociāljiem darbiniekiem, policistiem. «Nedaudz algas palielinātas arī skolotājiem, tomēr šeit no otras puses, mēs zinām, ka ir samazinājies bērnu skaits, un praktiski skolotāji ļoti daudzās skolās ar visu palielinājumu algas saņem mazākas nekā pagājušajā gadā - tā kā šeit problēma nav atrisināta līdz galam,» norāda Krīgers.
«Nav jau tādas mērķtiecīgas politikas. Mēs nepārtraukti grābstamies, mēs kaut kur mēģinām kaut kādu vienu kategoriju izraut, tai palielināt [atalgojumu], nostādot pretī citai profesijai, citai strādājošo kategorijai. Jābūt normālai sistēmiskai pieejai, lai mēs tiešām zinātu skaidri, kādā veidā, piemēram, samazinās iedzīvotāju ienākumu nodoklis, kā palielināsies ar iedzīvotāju ienākumu nodokli neapliekamais minimums, kā būs ar atvieglojumiem, kā būs ar dažādiem nodokļiem, kā mēs varēsim samaksāt par siltumu, par gāzi, par elektrību...» sacīja Krīgers.