Latvijas Kredītņēmēju apvienība nolēmusi sniegt juridisku atbalstu Aizkraukles bankas klientiem, kuri pauduši sašutumu par bankas rīcību, pieprasot klientiem papildus prasības un mainot līgumu nosacījumus.
Tā kā ar bankas rīcību neapmierinātās personas ir tās klienti, kas no bankas saņem noteiktus pakalpojumus, LAKRA uzskata, ka Patērētāju tiesību centram būtu jāizvērtē bankas prasību atbilstība noslēgtajiem līgumiem, kā arī spēkā esošajai likumdošanai.
Līdz šim LAKRA ir vērsušās ap 100 personu, kas ir neizpratnē par bankas izsūtītajām vēstulēm un vēlējās konsultēties ar juristu par savām tiesībām un pienākumiem sniegt bankai pieprasīto informāciju.
LAKRA aicina ikvienu Aizkraukles bankas klientu, kurš vēlētos pievienoties kolektīvajam iesniegumam, līdz 10.februārim vērsties LAKRA birojā Rīgā, Artilērijas ielā 15, birojs.3, iepriekš piesakot apmeklējumu pa tālruni 20042039.
LAKRA ir dibināta 2009.gada 6.janvārī. Tā ir nevalstiska, nepolitiska, brīvprātīga Latvijas Republikas iedzīvotāju izveidota sabiedriska organizācija, kas apvieno sevī Latvijas kredītņēmējus ar mērķi aizstāvēt un iestāties par visu kredītņēmēju interesēm un nodrošināt katram kredītņēmējam Eiropas standartiem atbilstošu tiesisko aizsardzību.
Db.lv jau vēstīja, ka pagājušās nedēļas beigās vairāki tūkstoši kredītņēmēju, kuri aizdevumi noformējuši Aizkraukles bankā, saņēmuši vēstuli no bankas, kurā pieprasīti vairāki dokumenti - izziņas par ģimenes finanšu stāvokli, pārskats par kredīta izlietojumu. Banka norāda, ka tās pienākums ir pastāvīgi sekot līdzi aizņēmēju spējām pildīt līgumu saistības, sakarā ar ko klientiem ir jāiesniedz minētie dokumenti, ziņo diena.lv. Klienti tiek arī informēti, ka turpmāk maksa par konta apkalpošanu būs pieci lati mēnesī, no kuras gan varot izvairīties, noslēdzot papildu vienošanos par speciālo kontu. "Taču, kad kredītmenedžere man pa epastu aizsūtīja šīs vienošanās tekstu, kļuva skaidrs, ka tas patiesībā ir principiāli jauns kredītlīgums ar būtiski sliktākiem nosacījumiem man kā klientam," stāstījis kāds bankas klients.
Bankas rīcību vērtēs arī Finanšu un kapitāla tirgus komisija.