Iepriekšējos gados lielākā daļa noziegumu darbā iekārtošanas jomā bija saistīti ar komercdarbību bez licences, bet 2009. gadā noziegumos, kas saistīti ar iekārtošanu darbā sāka dominēt krāpšanas — gan ļoti primitīvas, gan tiešām labi organizētas, liecina Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes atklātā informācija.
Vienkāršākajā gadījumā krāpnieks atsaucas uz darba meklētāja sludinājumu, kas ievietots kādā no interneta portāliem, piezvana uz norādīto telefonu un norunā tikšanos. Satiekoties krāpnieks stādās priekšā ar izdomātu vārdu, uzvārdu un pārliecinoši stāsta par iespējām strādāt ārzemēs, piemēram, par darbinieku grupu, kas izbrauc no Rīgas noteiktā datumā. Sarunas beigās krāpnieks palūdz priekšapmaksu par biļetes rezervāciju autobusā, ko darba meklētājs samaksā skaidrā naudā. Pēc tikšanās krāpnieks, protams, pazūd.
Nedaudz sarežģītāka shēma parasti sākas ar krāpnieka ievietotu sludinājumu kādā no interneta portāliem vai avīzēm par iespējām strādāt ārzemēs, norādot savu e-pasta adresi un telefona numuru. Krāpnieks nosauc izbraukšanas datumu un vietu, pieprasot samaksu par ceļa izdevumiem, norādot bankas kontu, uz kuru jāpārskaita attiecīgā summa.
Rafinētākie krāpnieki veido fiktīvas firmas un imitē solīdu uzņēmējdarbību.
2009. gadā parādījās arī ļoti nopietnas krāpšanas shēmas, kur krāpnieki rafinēti gatavojušies, lai radītu iespaidu par nopietnu uzņēmumu, uz īsu brīdi īrējuši birojus un pat algojuši darbiniekus. Izmantojot dažādu fiktīvu firmu nosaukumus — SIA Alphanet, SIA Flexwork Latvia, SIA Eirobalt un partneri, SIA Alfa holding u.c., krāpnieki ievietoja sludinājumus dažādos Latvijas medijos par darba iespējām ārzemēs. Sludinājumos bija norādīti arī kontakttālruņi. Piemeklētas atbilstošas biroja telpas, kuru nomas līguma noslēgšanai sameklēts cilvēks, kurš par samaksu uz sava vārda vai ar viltotu pilnvaru kā attiecīgās firmas pārstāvis noslēdzis nomas līgumu. Birojam, atsaucoties uz darba sludinājumiem, atrastas arī darbinieces, kurām krāpnieks ar izdomātu vārdu, uzvārdu norādījis darba pienākumus. Darba pienākumi pārsvarā bijuši saistīti ar klienta datu pierakstīšanu un naudas iekasēšanu biļešu rezervēšanai. Iekasētās naudas summas svārstījušās no 100 līdz 150 Ls. Aptuveni pēc trīs nedēļu darbības laika, kad būtu jānotiek izbraukšanai no valsts, biroja telpas jau bija atbrīvotas un tālruņi atslēgti.